Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Billiárd klubot szeretnénk...

Billiárd klubot szeretnénk nyitni. Mi kell hozzá?

Figyelt kérdés

Erősen elméleti kérdés. Haverom vetette fel, szerinte kell bérelni egy helyet venni pár asztalt és dölni fog a lé. Szerintem ez egyáltalán nem ilyen egyszerű, de igazán én se értek hozzá.

Szóval a kérdés, hogy mik a minimális feltételek, hogy valaki ilyenbe belevágjon? Kell e hozzá valami szakma (üzletvezető stb). Lenne üdítő/alkohlos ital felszolgálás, de elsősorban mint billiárd/darts/csocsó stb klubként üzemelne.

Milyen kiadásokkal kell számolni? a nyilvánvaló dolgokon kívűl? (könyvelő pl?)Kb. mennyi kezdő tőkét tartotok reálisan szükségesnek, ha az üzlethelyiség bérelve lenne? Szerintetek mennyire életképes ez manapság?



2013. ápr. 6. 18:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem felejtsétek el inkább. Haverod részéről ez a "béreljünk egy helyet, vegyünk pár asztalt és dől a lé" hozzáállás már sugározza a hozzá nem értést. Jó dolog a vállalkozás, de mint írtad egyáltalán nem ilyen egyszerű.

A KFT alapításhoz fél millió jegyzett tőke kell, de ha visszalép a 3M forintos jogszabály akkor fel kell tőkésíteni további 2 és fél millióval. Nem árt számolni egy év teljes kiadással, ami 2-3 alkalmazott esetén, bérleti díj stb. nagyjából 6-8 millió forint legalább.

Nem akarok nagyon belemenni...10 millió forinttal nem árt kalkulálni.

Az hogy mennyire életképes nagyon függ attól, hogy hol van, nem lehet így megmondani. Összességében nem igazán működnek most az ilyesmi helyek Magyarországon, de vannak kivételek.

2013. ápr. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Egyelőre magunkat alkalmaznánk,a kezdőtőkét is elő tudnánk teremteni olyan 5 millió forintig, de ennek az elbukása nagyon érzékenyen érintene. És sajnos szerintem sincs jó világ manapság a vállalkozásokra. Egyébként Pesten lenne vagy szegeden (a haver odavalósi) és szó sincs elkapkodásról, inkább csak érdekelne, ha van valakinek ilyesmiben tapasztalata.
2013. ápr. 6. 19:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy vállalkozás 1-2 év mire beindul, addig önteni kell bele a pénzt. Kell idő, mire kialakul a törzsközönség, mert bennetek az fog eltartani.


Mondjuk én közel 20 éve ismerem az Atlantiszt(meg rajtam kívül egy páran), Duna Plázától nem messze van, néha le is járok oda, bár nagyon lepukkant hely, régóta ott van, és nem úgy néz ki, mint, ahol dől a pénz.

Ha az 5 millió érzékenyen érintene szerintem felejtsd el.

2013. ápr. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!