Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Terveztem egy bútort, lassan...

Kittie kérdése:

Terveztem egy bútort, lassan kész a prototipus. Hogyan kell levédetni, és hogyan lehetne a legegyszerűbben forgalomba hozni esetleg?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 14. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Szabadalmi hivatalban először is utánanézel, hogy létezik-e már olyasmi, ha nem, akkor levédetheted és legegyszerűbben a licensz eladásával tudod forgalomba hozni (már ha érdekel valakit a gyártása).
2013. ápr. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A levédetésnek van anyagi vonzata?
2013. ápr. 14. 19:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Elvileg van, de ez a szabadalom formájától függ (nemzeti/nemzetközi). De igazából ember legyen a talpán, aki átlátja a jelenlegi rendszert, javaslom az új sóhivatal oldalán való utánanézést: [link]
2013. ápr. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, ezt a honlapot böngésztem én is, bonyolult... emlegetnek valami 74800 Ft bejelentési díjat, ezt most találtam, nem baráti ár... De nagyon bonyolult, sok dolgot nem értek. Reméltem, hogy akad itt valaki, aki már csinált ilyet...
2013. ápr. 14. 19:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Rám is ez a folyamat fog várni hamarosan, nem tudom külföldön mennyivel lenne egyszerűbb a folyamat, ennyire még nekem sem sikerült utánanéznem.
2013. ápr. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Sanyimester válasza:

Ez a 70.000,-Ft körüli összeg, csak a magyarországi levédést ad. Amikor csak egy cégnevet akarok levédeni akkor is ennyi sajnos, és csak néhány évre szól.

Európai levédés érdemesebb, de az százezrekbe kerül. Ha tényleg piacképes termékről van szó, akkor a világszabadalom, ami kb 1 milla körül van, és azt hiszem 10 évre véd le.


Beszélj egy szabadalmi jogásszal.

2013. ápr. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!