Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozó székhelyén...

Egyéni vállalkozó székhelyén kötelező a cégtábla?

Figyelt kérdés

Hallottam egy olyat, hogy valakit emiatt büntettek meg 300 ezer Ft-ra.

Tényleg ki kell rakni? Ha igen, hova és mit kell ráírni?


2013. ápr. 20. 09:49
 1/7 anonim ***** válasza:

A 2010-ben hatalyat veszto "1990. évi V. törvény" ezt megkovetelte, de az uj, "2009. évi CXV. törvény" nem tartalmaz semmilyen cegtablara vonatkozo eloirast.


En par hete valtam egyeni vallalkozova es elegge laikus vagyok, remelem kijavit valaki, ha rosszul ertelmezem a torvenyt.

2013. ápr. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A "2006. évi V. törvény" viszont mar megkoveteli a cegtablat, es nem vilagos nekem, hogy ez ervenyes-e az egyeni vallalkozora is, szal orulnek ha egy szakerto is hozzaszolna...
2013. ápr. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Most nezem, hogy a "2009. évi CXV. törvény" szerint csak az egyeni ceget kell cegnyilvantartasba bejegyezni, nem az egyeni vallalkozot, igy a "2006. évi V. törvény"-ben nem szamit "ceg"-nek, igy a cegtablara vonatkozo eloiras nem ervenyes ra.


De hangsulyozom, hogy ez csak laikus okoskodas, majd jovo heten beszelek szakemberrel es megirom, mire jutottam.

2013. ápr. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nahh, egyre okosabb leszek, idezet "2009. évi CXV. törvény"-bol:


"A székhely, telephely, fióktelep fogalmára a cégnyilvánosságról, a bírósági cégeljárásról és a végelszámolásról szóló 2006. évi V. törvény (a továbbiakban: Ctv.) rendelkezéseit kell alkalmazni."


Szal szerintem kell cegtabla.

2013. ápr. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

És mit írjak ki rá?

Köszi a válaszokat!

2013. ápr. 26. 16:53
 6/7 Tréfarépa válasza:

[link]


Kötelező!

2013. aug. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kardos Dávid válasza:

Cégtáblát kötelező kirakni.

Tartalmazni kell a cég nevét és székhelyét.

2016. jún. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!