Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Internetes weboldalt szeretnék...

Internetes weboldalt szeretnék készíteni ahol e-bayről rendelt cuccokat szeretnék eladni. Ez, hogy elehetne szabályosan megcsinálni?

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozó kártsát kell kiváltani? Ennek gondolom vannak ahovonta költségei. Ezek mennyik és mit kell utána fizetni?

Illetve van a családomnak egy Kft-e abba is fel tudnánk venni tevékenységként így jobban megérni?

Az eladott árúk után mennyi kellene fizetni? Nem lenne több a havi bevételem kb 20000 Ft-néá de kell egy kis fizetés kiegészítés sajnos


2013. máj. 1. 17:52
 1/8 anonim ***** válasza:
ha KATA-s vagy akkor havi 50e fix a járulék + a könyvelő
2013. máj. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy valamit árulj el!

Miért venne meg tőled akárki akármit egy kevésbé reklámozott webshopból, mint az ebay-ről, ráadásul drágábban?


Nincs ebben semmi ráció.

2013. máj. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nem mindenki ismeri a e-bayt és aki ismeri is nem feltétlen meri megvenni ott egyrészt tapasztalatlanság másrészt bizalmatlanság miatt így megéri.
2013. máj. 1. 20:05
 4/8 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak köszönöm a haznos választ. Ennél olcsóbban sehogy nem lehet kijönni a dologból? Annyit nem hiszem, hogy kitermelne. Azt halottam valahol, hogy 600ezer forintig lehet eladni minden járulék menetesen ez nem igaz?
2013. máj. 1. 20:06
 5/8 anonim ***** válasza:

ha nem üzletszerű tevékenységedből van a pénz (vagyis eladod a felesleges cuccaidat otthonról) és nem haladja meg az évi 600e-et akkor nem kell adózni. Illetve ha van egy heti 36 órás munkaviszonyod, akkor csak havi fix 25e+könyvelő a járulék összege.


Elvileg terjed olyan hír hogy a vaterásokat kiemelten figyeli a nav, mivel rengetegen üzletszerűen kereskednek (veszik olcsón-eladja drágán) és adót elfelejtik fizetni. Szóval a rizikó megvan a lebukásra.

2013. máj. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Sajnos olyan munkahelyem még nincsen diák vagyok és amelett dolgozok. És mondjuk egy lebukás esetén mire számíthatok?
2013. máj. 1. 21:42
 7/8 anonim ***** válasza:

suli mellett is kiválthatod a vállalkozóit, de arra nem tudom mik vonatkoznak. Több mint való ott is kevesebbet kell fizetni mint 50e.



Leggyakrabban pénzbírság, persze ha milliós tételben csalsz adót ezzel másokat megkárosítva, akkor letölthetőt is adhatnak. Ezt így ne lehet előre megmondani.


Érdemes felkeresni egy könyvelőt és beszélgetni vele 1 órát ilyenről. Ő naprakészebb infókat tudnak adni ez ügyben.

2013. máj. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is akartam ilyet csinálni, mondjuk raktárról nem dropshippingel. 50k fix havonta, nekünk ezt mondta a könyvelő, más opcióról nem beszélt, mondjuk így már értem a magas árkülönbséget.

2es én pl sokat rendelek külföldről, de van hogy inkább fizetek többet egy dologért, hogy 3 nap alatt legyen nálam ne 14 v 30 v 35.

2013. máj. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!