Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan tudok egy vállalkozást...

Hogyan tudok egy vállalkozást elindítani?

Figyelt kérdés

Nagyon alapszinten vagyok , most akarok egy pékséget nyitni de nem tudom hogy kezdjek bele, még vállalkozási engedélyem sincs. Tud valaki segíteni hogyan vágjak neki az egésznek?

Elegem van a minimálbéres bérből, meg a sok bunkó főnökből, a magam útját szeretném járni.



2013. máj. 4. 20:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
van rá pár milliód?
2013. máj. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm kérdésed van, és tovább?
2013. máj. 4. 21:18
 3/18 anonim ***** válasza:

ebben az esetben felkeresel egy könyvelőt. kikéred a tanácsát pénzügyekben mi mennyi.


amúgy kell alapítani egy céget (kft-t vagy bt-t)

megszerezni az engedélyeket a pékséghez, ebben köynvelő fog tudni segíteni, esetleg önkormányzat.


persze ez utóbbi akkor derül ki amikor eldöntöd, hogy hol lesz a bolt. keresel valami üzlethelyiséget, amit kibérelsz vagy megveszed.


Összeírod, hogy milyen bútorok, gépek kellenek és ha megvan az üzlet, akkor megveszed.


Sajna nem úszod meg, hogy legalább egy-két havi járulék meg adó elússzon lényeges termelés nélkül, mivel muszály létező céggel vásárolnod a bútorokat gépeket meg a rezsit, bérleti díjat fizetned, mert így tudod majd leírni az adódból.


Felveszel alkalmazottakat.

Kitaláljátok, hogy mit fogtok termelni, eladni. Beszerzel pár hónapra előre alapanyagokat.


Ha valami terméket csak forgalmazni fogtok, akkor felveszed a kapcsolatot a gyártó cégekkel és üzletet kötsz velük.


És szép lassan kinyithat a bolt.

2013. máj. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
*muszáj
2013. máj. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Flector 67 ***** válasza:
Mennyi lehet egy pékséget felhúzni? 40-50 millió?
2013. máj. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
50%

valakinek azt hiszem egyszer kiszámolgattam pár dolgot poénból.


talán 10-15 millió jött ki, de nem tuti.

persze kaptam kicsit a fejemre, hogy fél meg 1 éves tartalékokat terveztem bele.

2013. máj. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Flector 67 ***** válasza:
Épülettel, felszereléssel együtt 10-15? Az elég jó.
2013. máj. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez így nem egyszerű!


Ugyanis ez a te üzleti motivációd:

"Elegem van a minimálbéres bérből, meg a sok bunkó főnökből, a magam útját szeretném járni."


Én is szoktam kenyeret vásárolni. Ebben engem ez motivál:

"Olyan kenyeret szeretnék, ami friss ropogós, akkor is kapható amikor én ráérek vásárolni és másnap nem kell kidobnom és ujjat vennem."


Most gondoltam rá, hogy csak ennyit küldök és megnézem, mit reagállsz és ha valami olyasmit, hogy te a vállalkozáshoz kérsz segítséget és nem az érdekel milyen kenyeret veszek én, már nem is írok többet. Sőt ez esetben a boltodba sem mennék be.


Ha erre gondolnál, meglep, hogy nem ismersz meg, enged meg, hogy bemutatkozzak : Én vagyok a vevő.

Én venném meg a pékárud és sajnos nagyon önző vagyok, engem csak a reggelim, ebédem, vacsorám érdekel, az hogy te többet keress mint a munkahelyeden az már nem.


A vevő ilyenek ugyanis, kedvesek, aranyosak, én például látod nem, de mégis nekem van igazam, mert vevő vagyok. Te majd abból élsz, ha én önző dög nálad vásárolok és ha én jól jártam, arról tájékoztatom, a barátaim, szomszédaim, rokonaim. Akik majd szintén önző módon a saját érdekük miatt jól fognak járni. Ám ha te mint pék a kedvünkben jársz, akkor nagyon fogunk téged szeretni és örülni fogunk a sikereidnek. Így aztán a barátaim is jót akarnak majd a barátaiknak, ha azok is szeretnének önző módon jól járni és nálad veszik a pékárút.


Ha neked az a motivációd, hogy te többet keress, akkor nem az a motivációd, hogy nekem olyan kenyerem legyen amilyet szeretnék. Ergo nem nálad fogom venni. Ha nálad venném, akkor viszont többet keresnék.


Tehát kezdj úgy, hogy egyáltalán tudod, mitől fogok én vagy más bemenni az ajtódon. Mert normál esetben én elsétálnak mellette, hiszen amikor a kenyérre gondolok a jól ismert helyen megveszem azt a kenyeret amit én szeretek. Neked hiába van kint az ára és hiába olcsóbb mint ahol én veszem, arról, nem tudom, hogy olyan-e amit keresek. Elmondhatod, hogy olyan, de ahhoz be kéne mennem, de nem megyek be, hiszen a kedvenc pékemhez tartok. Bár önző vagyok de nem igazságtalan, kezdetben nem érdekelt a kedvenc pékem sikere, de mivel ő tett értem, ezért én sem fogom cserben hagyni. Nekem jó indok kell, hogy egyáltalán megnézzem a szép új boltod.

Tehát kezd úgy, hogy te elgondolkozol rajta, hogy miért fog egyáltalán hozzád bemenni a vevő, a megszokott péksége helyett, amiből a környékünkön a közérti pékárukkal együtt 12 üzlet van egy 500 méter sugarú körben +-2 ha nem vettem észre néhány eldugott boltot vagy ha közben megint bezárt kettő.


Ha ezt nem tudod, akkor tudnod kell, hogy vannak olyan pékségek akik ezt tudják, és a titkot el is árulják neked, sőt a nevüket is használhatod, ha.. Te megfizetsz egy bizonyos Franchise díjat nekik, eleget teszel a feltételeiknek és mindent az általuk előírtak szerint.

Így én mint vevő, ha meglátom a boltod ami most nyilt, már ismerem a pékárud minőségét, tulajdonságait és ha pont erre van szükségem, bemegyek és vásárolok.

Tehát némi pénzért cserébe, te kapsz egy már felépített márkát és az azzal járó potenciális vevőkört.


De ez neked még sajnos nem elég, az egy dolog, hogy tudod miért megyek be én önző dög és egy dolog, hogy nekem jót akarsz. Azért te is szeretnél jól járni és neked nem árt tudni, hogy egyáltalán hány ilyen vevőt tudsz kiszolgálni mint én. Átlagban mennyit fogunk ott hagyni, neked abból mennyi pénzed lesz egy nap, mennyi az árukészlet bekerülési ára, mennyi elnem adott árú fér bele, mennyi a bérleti díj, a járulékok a villanyszámla, a könyvelő díja.

Tehát egyáltalán ha reggeltől estig tele van a boltod, neked a költségek kifizetése után többet hoz, mint a mostani munkahelyed, vagy ráköltöd mindened ami most van, neked tehát tudnod kell, hogy éri meg nekem hozzád bemenni, se azt is tudnod, kell, hogy neked majd , hogy éri meg az, ha én bemegyek. -Még pedig nagyon.

Ehhez kell némi pénzügyi terv, üzleti terv.


Ha már ez mind megvan. Akkor jön a többi amit mások is szoktak írni, egy könyvelő valamennyi díjazásért cserébe, egyáltalán elmagyarázza milyen cég forma illik legjobban a mostani helyzetedhez és jövőbeni terveidhez. Annak mennyi a költsége, hová fordulj, vagy ő maga elintéz sok mindent. Persze némi szakirányú végzettségre szükséged lehet. -Gyanítom, hogy mivel a pékárú élelmiszer. Az élelmiszer eladáshoz, pedig élelmiszer eladónak kell lenned, valószínűleg ez lesz az. Tehát ennek járj utána, mert enélkül nem tudsz pékárút forgalmazni. -Valószínűleg, de ezt a könyvelő jobban tudja majd.

Kell majd egy csomó engedély, ezek ügyében a jegyzőhöz kell majd fordulnod, néhányat nála lehet elintézni, néhányról pedig ő mondja meg hová fordulj, ha csak a könyvelő vagy egy erre szakosodott cég nem intéz el helyetted mindent. Ántsz engedélytől a kutyafülén át egy csomó minden kellhet, ha helyben sütsz is, akkor a tűzoltóság is ki fog menni ellenőrizni vagy nyitás előtt vagy utána. -De ez a papír munka bürokrácia része, ha ezt tudod, attól még nem leszel sikeres, maximum egyáltalán ki tudsz nyitni, egyáltalán lesz egy valamilyen formájú vállalkozásod és boltod, meg egy könyvelőd, de a könyvelő már nem fogja tudni megmondani neked azt, hogy én miért megyek hozzád kenyérért, legfeljebb csak azt, hogy miért megyek hozzá könyvelni.


Ami a kezdéshez szükséges pénzt illeti az egy külön dolog, mert ha nincs meg, még azt is elő kell teremtened valahogy. Hogy ez mennyi ? Erre való a pénzügyi terv, megtérülési kalkuláció és társai. Ha hitelben gondolkodsz vagy támogatásban pénzügyi és/vagy üzleti terv nélkül azt sem adnak. Ez esetben jó ha profi cég írja pénzért, ha csak neked kell a tervezéshez, keresgélj a neten, hogy hogyan érdemes ezeket megcsinálni.


Remélem segítettem és érthető voltam.. Ugyanis a vállalkozások jelentős része nagyon hamar csődbe megy, mert nem gondolnak arra, hogy én a vevő akarok jól járni.

A legtöbben azért szeretnének vállalkozni, mert látják, hogy mennyit keres a főnökük (vagy hiszik) miközben a munkát ők csinálják minimálbérért. Így arra gondolnak, ha ők is vállalkozók fönökök lesznek ők is ennyit fognak keresni, és többé nem dolgoznak mások céljaiért, mások pénzéért ingyen. De minket vevőket sajnos ez hidegen hagy, mert meg van a magunk baja a saját főnökünkkel vagy saját vállalkozásunkkal, legalább vásárláskor szeretnénk mi jól járni.

2013. máj. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ha nálad venném, akkor viszont többet *keresnék.


Helyesbítek : keresnél.

2013. máj. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"Épülettel, felszereléssel együtt 10-15? Az elég jó."


Épület => Bérlet, tehát nem vásárlás. Asszem havi 70-100e körül számoltuk a bérleti díjat. Nem belvárosban.

2013. máj. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!