Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Üdv! Ha egyéni vállalkozóként...

236526 kérdése:

Üdv! Ha egyéni vállalkozóként kürtős kalácsozni vagy egyéb tevékenységet szeretnék folytatni ahhoz tényleg kell vendéglátói végzettség?

Figyelt kérdés
Én úgy tudtam hogy csak az alkalmazottnak szükséges vagy nem?

2013. máj. 9. 20:38
 1/7 anonim ***** válasza:
37%

Meg egy üzletvezetői sem ártana neked...

Amúgy hogy gondoltad, hogy egy képesített vendéglátó elmegy dolgozni neked, kürtös kalács sütőbe? Csak kérdezem, adsz neki havi 200-300 ezeret? Nem hiszem...

Vagy ha neki van megalapíthatód a vállalkozásod, de ha elmegy, és kapsz egy ellenőrzést, bezárják a boltodat, és még meg is bírságolnák.

Ha mákod van találsz valakit, de a céged, addig él, amíg ő ott van.

2013. máj. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Képesített vendéglátó? 200-300 ezer forintos fizetés? Te hol élsz?


Egyébként 2-3 hónap alatt meg lehet csinálni egy alibi vendéglátó OKJ-t, kb 100 ezer forintért. Nem hamisat, tök legálisat. Nekem is ilyen kereskedő-vállalkozó papírom van.

2013. máj. 10. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az 1.-nek annyi köze van a vendéglátáshoz és vállalkozásokhoz, mint nekem az asztrológiához...
2013. máj. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen kereskedő-vállakozó, az hol is vendéglátó?


Nekem van ilyen végzettségem, nem 3 hónap.

Segítek a butáknak, mit is takar ez, cukrász és szakász, min. 2 év. De itt a cukrász a mérvadó. Mivel a tésztát be kell gyúrni.

Mivel egy cukrász nem azért tanult, hogy kürtös kalácsot áruljon, így neked kell ezt megszerezned. Vagy a zsebedbe nyúlni.

2013. máj. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja és nem azért kell a cukrász, hogy begyúrja rendesen, mert az ,egtanulja mindenki, hanem hogy tisztában legyen a HACCP szabályokkal, és az üzlet úgy legyen kialakítva, hogy az ANTSZ ne kössön bele. Ennyire egyszerű és legyen engedélyed.
2013. máj. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Így van nem kell hozzá cukrász végzettség am is közelebb áll a Pék szakmához mint a cukrászhoz! Már utána jártam elég egy Élelmiszer- és vegyiárú-kereskedő tanfolyam amit meg lehet csinálni 1 hónap alatt, és már meg is kapom a vállalkozóit ehhez! azért köszönöm a válaszokat! :)
2013. máj. 10. 15:19
 7/7 anonim ***** válasza:
Ahhoz nem kell cukrász, hogy tudja a HACCP-t :D Tényleg nem sok közöd van a témához... Kérdező, látod, mindjárt így kellett volna kezdened. :) Minden kérdésre van válasz, csak a megfelelő helyen kell felrakni.
2013. máj. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!