Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vállalkozói kiváltása?

Vállalkozói kiváltása?

Figyelt kérdés
Május 24-edikère kaptam időpontot az okmányirodába az egyèni vállalkozói ügyintèzèsère. Kèrdèsem, hogy milyen okiratok kellenek ennek kiváltásához? Ezután majd battyoghatok persze a bankba vállalkozói számlát nyitni, szerintetek melyik banknál járnèk jól? Kèrlek csak az válaszoljon, aki jártas a tèmában vagy hasonló helyzetben van! :)

#vállalkozó #igazolvány #okirat #okmanyiroda #munkavègzès #ügyintèzès
2013. máj. 16. 06:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia,személyi igazolvány, adókártya és ha olyan tevékenységet választottál, ami végzettséghez kötött, akkor az erről szóló bizonyítvány. Vinni nem kell, de ha ellenőrzik a vállalkozói adatait, akkor igazolnod kell tulajdoni lappal vagy bérleti szerződéssel, hogy a székhelyeded jogod van tevékenykedni és erkölcsit is ki kell kérned. Ha már amúgyis mész az okmányirodába, akkor ott ésszerű, hogy ügyfélkapura is felregisztrálj. Adózási kérdések is lesznek a nyomtatványon. Hogy jól dönts előtte egyeztess könyvelővel, mert vannak olyan válaszok, amin idén már utólag nem tudsz változtatni.
2013. máj. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én könyvelőként sokkal jobban szeretem, ha a magánszemély az okmányirodában megcsináltatja az ügyfélkapuját, és az összes többi dolgot elektronikusan intézzük, mert egyik az hogy nyoma van - sokszor még azt sem sikerült megtudni hogy milyen papír lett beadva - illetve nagyon sokszor előfordult hogy az okmányirodában (pontosabban nem tudom hogy a leendő egyéni vállalkozó adott téves infot az ügyintézőnek vagy fordítva) de nem olyan formában alakult meg az egyéni vállalkozás ahogy azt szerette volna az illető vagy ahogy megbeszéltük.(gondolok itt alanyi mentességre vagy KATA-ra pl).



Minden intézhető elektronikusan az ügyfélkapun. A vállalkozás indításhoz szükséges papír beküldése után 1 max 2 nappal később megkapja az adószámot és lényegében a bankba kell menni egyedül számlát nyitni. Van jó pár bejelentési kötelezettség önkormányzat és NAV felé is, ezek nagy részét a könyvelőd már elektronikusan is be tudja majd nyújtani.


Javaslom keress egy könyvelőt mielőtt elkezded az egészet, sokkal könnyebb úgy - neked is és neki is - mintha megvan minden - vagy jól vagy nem - és után kezdesz el könyvelő után szaladgálni.

2013. máj. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!