Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ehhez kell valami engedély...

Ehhez kell valami engedély vagy bármi? (többi lent)

Figyelt kérdés

Informatikai középiskolába járok, és mivel pénz szűkében vagyok, gondoltam abból csinálok pénzt amit tanulok pontosabban egy kis részéből: számítógép szerelés. Szóval ha én feladok mondjuk Apródon vagy valahol egy hirdetést, hogy számítógép szerelést vállalok persze olcsóbban mint egy rendes szervíz akkor abból nekem lehet valami bajom? Ehhez kell valami engedély? Vagy nem kell attól tartanom, hogy egyszer csak kijön valaki mintha a gépét kellene javítani aztán szépen megbüntetnek?

Előre is köszönök minden értelmes választ!!



2013. máj. 22. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha hirdeted magad akkor könnyen lebukhatsz. Mivel pénzt fogsz keresni, így adóköteles leszel..
2013. máj. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hirdetni hirdetheted magad (prostik is hirdetik és mégse kapnak semmit pedig illegális)... de pénzt nem fogadhatsz el, mivel számlát nem tudsz kiállítani vállalkozói nélkül.
2013. máj. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Bemész szépen egy okmányhivatalba és kérsz magánvállalkozói engedélyt. Aztán úgy tudod legálisan is tolni. Viszont számlát kell adnod. De ha egy évig nyomod úgy hogy van bevételed rendesen akkor 1 év után kaphatsz állami támogatást mint kis/magán vállalkozó. ;)
2014. ápr. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!