Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A nevemen van egy cég, amit...

Etelit kérdése:

A nevemen van egy cég, amit az exemmel alapítottunk, hogy szabadulhatok meg tőle?

Figyelt kérdés
3 éve voltunk együtt a barátommal,aki vállalkozó(építőipar stb).Már rég téma volt hogy kéne neki egy cég ami nem az ő nevén van(pályázatokhoz stb),anyósom(aki a fia könyvelője)is ezt pedzegette többször. Én ott laktam náluk és már egy éve nem voolt munkahelyem így hiába is elleneztem sokáig végül szinte evidens volt hogy ennyit megtehetek h ezt bevállalom. A bizalom megvolt ezzel nincs is gond. Csak azóta különmentünk,és mivel Én hagytam Őt ott,ezért baromi sértett. Közölte h csináljak a céggel amit akarok,dolgozzak rajta. De tisztában van vele, hogy Én ehhez nem értek. A gond, hogy a cégre tartozát halmoztak fel,mivel különböző járulékokat nem fizetnek. Csak igéretet kapok hogy majd el lesz intézve de csak le vagyok rázva úgy érzem. mivel ez egy kftbaminek az ügyvezetője vagyok azt mondják nem lesz belőle semmi bajom. Ok,most még semmi nincs anevemen,de ha lesz? ők azt állítják akkor se lesz baj? De Én ezt nem akarom tovább csinálni. _Tudom h nem kellett volna de abban a helyzetben engedtem a folyamatos nyomásnak nemgondoltam h ez lesz. Mit tehetek?

#céglevétel
2013. máj. 24. 14:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Keress fel egy könyvelőt (ne a volt anyosod) és beszélj vele. Ő majd tanácsot ad hogyan tudod megszüntetni a céget. Egyébként igazuk van az exedéknek,mert Neked nem kell semmit visszafizetni a cég után,mert a KFT-nél nem felelsz a saját vagyonoddal a tartozásokért.
2013. máj. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
minél hamarabb szüntesd meg a céget, menj el egy könyvelőhöz majd ő útba igazít
2013. máj. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
1-es dehogynem, ha Kft az ő hibájából adósódott el, ügyvezetőnél a teljes magánvagyon bevonhatják ilyen esetben, és be is fogják, mivel a járulék be nem fizetése az ő hibája. Ezesetben kézfizető kezes. Megszüntetni csak úgy tudod, hogy lerendezed a tartozásokat, és olyan 300-400 ezerből meg tudod szüntetni, ez olyan körübelüli szám.
2013. máj. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!