Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha otthon vagyok műkörömépítő...

Ha otthon vagyok műkörömépítő megbüntethetnek?

Figyelt kérdés
Inkább csak a barátok, ismerősök számára készíteném őket,és oklevelem már van.(nem OKJ-s tanfolyamot végeztem,mert nem szeretnék a távoli jövőben is ezzel foglalkozni).Pénzt kérhetek ezért,vagy akkor kell engedély?Milyen jogszabály van erre?Köszönöm a válaszokat.
2013. máj. 26. 13:06
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Pénzt csak akkor kérhetsz érte ha adózol utána. Vagy ha be vagy jelentve mint nonprofit cég de akkor nem lehet profitod.
2013. máj. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!De adózni nem csak akkor kell ha a bevételem meghalad bizonyos pénzösszeget?
2013. máj. 26. 13:46
 3/9 anonim ***** válasza:
45%

Ha ismerősöknek, barátoknak csinálnád, akkor azt kérsz érte amit akarsz.

Adózni akkor kell CSAK utána, ha vállalkozóként csinálod fő/mellékállásban!

2013. máj. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11%

Ha pénzt ( mindegy mennyit ) , vagy bármilyen ellenszolgáltatást kérsz érte , akkor számlát kell adnod, ehhez adószám és valamilyen cégforma kell Bt.,Kft.,EV., vagy egy cég alkalmazottjának kell lenned.Cégalapításnál szükséged lesz könyvelőre , telepengedélyre és akkor is fizetned kell a költségeket, ha nem is dolgozol.

Ha nem adsz számlát és pénzt fogadsz el , akkor adócsaló leszel , mindegy , hogy kinek csinálod.

Lehet , hogy akkor is kell hozzá engedély , ha nem kérsz érte pénzt ( ÁNTSZ előírások ) a lakóhelyed polgármesteri hivatalában az Igazgatási osztályon a vállalkozás-ellenőrzési csoportnál tudnak pontosan válaszolni erre.

2013. máj. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
Azt írta hogy nem akar ezzel foglalkozni, akkor az azt jelenti, hogy nem vállalkozó, nincs cége és nem akar senki másnak csinálni csak az ismerőseinek, akkor nem kell fizetnie semmit. mivel nem vállalkozó csak hobbiból csinálja(idézem: "nem szeretnék a távoli jövőben is ezzel foglalkozni") ezért nem is kell semmivel elszámolnia! attól nem lesz senki adócsaló, ha az ismerőseinek megcsinálja a körmeit...
2013. máj. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen,ezt hobbiból csinálnám,vagy ha komolyabban akkor alkalmazott lennék,nem szeretnék céget alapítani.

Viszont ha ebből szeretnék némi nyereséghez is jutni,akkor pénzt kell kérnem,csinálnék facebook oldalt,ahova feltölteném a képeket a munkáimról stb. és azért kérdezem mert ha ezt valaki olyan kiszúrja aki az apeh-nél dolgozik akkor rámszállhat adócsalás miatt?Remélem nem...köszönöm akik eddig válaszoltak ment a zöld kéz!

2013. máj. 26. 19:32
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

Ha már bárhol hirdetni is akarod, az már reklámnak számít és arra már felfigyelhetnek. De nem fontos vállalkozóként csinálni akkor sem, mert már létezik olyan is, hogy "adószámmal rendelkező magánszemély"(via apeh).

De erről szerintem az oldalukon van leírás.

2013. máj. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm,ezen az "adószámmal rendelkező magánszemély" nyomon már el tudok indulni,pont ilyesmit kerestem,hogy hogy lehetne mégis legálissá tenni :)
2013. máj. 27. 08:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Tudod: ismerősöd ismerőse is akarhat műkörmöt...
2014. jan. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!