Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Postai utánvét mennyire...

Postai utánvét mennyire kockázatos?

Figyelt kérdés
Volt már olyan, hogy elhagyták a csomagot? Jó, illetve rossz tapasztalatok visszajelzését várnám. Mivan akkor ha a vevő nem megy el a csomagért? Ha elhagyják, kapok kártérítést?
2013. máj. 30. 16:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha a címzett nem veszi át, én úgy tudom hogy visszaküldik neked. Ha értéknyilvánítással adod fel, akkor kérhetsz kártérítést a csomag eltűnése esetén, de azzal biztos drágább is feladni.
2013. máj. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha ugy adod fel hogy a postakoltseget a cimzet fizeti akkor ha oda er a csomag es a cimzet nem veszi at,akkor a.posta vissza hozza es toled keri szamon a feladasi dijat. Ha nem veszed at a csomagot egy parszor ertesitenek hogy naluk van majd kuldenek egy levelet hogy x honapod van ra hogy atvedd x helyen, ha nem akkor a posta erteesiti agy megsemisiti a csomag tartalmat.


Tolem vettek ket hasznalt gyerek felsot (800ft) de utanvettel kerte a no, en nem voltam hajlando elore kifizetni a posta dijat (a vetelarhoz hozza adva terul csak meg ha atveszi) igy ugy adtam fel ahogy fent leirtam de igy lenyegesen dragabb vagy 2500ft volt a postakoltseg amit mar nem volt hajlando kifizetni igy nem vette at, a posta vissza hozta de nekem sem er meg 2500ftot a ket felso tehat azt csinal vele a.posta amit akar. A no egy honapon at halogatta a szemelyes atvetelt mire mondta hogy utanvet legyen erre kozli hogy jott a postas de em vette at, szamitsak ra....korrekt.

2013. máj. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem azért kockázatos elsősorban, mert elveszhet a csomag, mivel ilyen esetben a posta kártérít téged. Ez max. kellemetlen. Ami miatt kockázatos, az az, hogy ha a vevő úgy gondolja, hogy mégse veszi át, ezt megteheti és akkor buktad a feladási díjat, ami nem 2 forint.
2013. máj. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!