Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Diákmunka Szegeden 14 évesen?

Diákmunka Szegeden 14 évesen?

Figyelt kérdés

Tudtok valami munkát szegeden, amit 14 évesen vállalhatok? Szülői engedélyem van rá. tudom, hogy hivatalosan 16 alatt nem dolgozhatok, de olyanokra gondoltam, mint kutyasétáltatás, szórólapozás, korrepetálás, bevásárlás, takarítás stb.

Délutánonként illetve nyáron szabad vagyok.



2013. jún. 9. 21:46
 1/3 anonim válasza:

Hát... Kortársam vagy, és nekem megengedték, megkérdeztem, mehetnék Fornetty boltba árulni (nyamííí). Király lesz, senki nem fogja kérdezni ,,oszt hány éves vagyol, kisfiam?''! Kereshetsz ilyesmit. Lány vagy, vagy fiú?


Attól függ. Lányra jobban rábízzák a babákat, kutyusokat, cicákat, mint ránk, fiúkra. Mi viszont halállazán mehetünk újsághordani, meg ilyenek, esetleg pici pénzért.


Annyi a kérdés, fiú, vagy lány vagy?

2013. jún. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nekem az egyik unokaöcsém (14 éves) akart elmenni dolgozni. Szintén egy Fornetti boltba jelentkezett mint eladó, de megmondták neki, hogy nem mernek kockáztatni, mert 14 éves korban hivatalosan NEM vállalhat még Diákmunkát sem - 15 éves kor betöltése után iskolaszünetbe szülői engedéllyel, 16 éves kor betöltése után "szabadon" /már szülői engedély sem kell/ és iskolaidőben is.


Aki hivatalosan felvesz 15 éven alulit és kap egy ellenőrzést azt megbüntetik, ahogyan azt is aki úgy vesz fel olyan 15 éven felülit aki NEM TÖLTÖTTE BE még a 16-ot, hogy nincs szülői engedély.


A szülői engedély rész senkinek sem tiszta, hiszen azt nem mondja ki, hogy elég az egyik szülő beleegyezése vagy kell mind a kettőé.


Egyik a barátnőm sógorát (15) több helyről azért utasították el, mert kérték mind a két szülő beleegyezését (dolog szerencsétlen pontja, hogy az édesanyja sajnos meghalt a srácnak). Már vagy 7-8. helyen próbálkozott mire felvették úgy, hogy csak az egyik szülő részéről volt beleegyezés.


SZÓVAL HIVATALOSAN NEM VÁLLALHATSZ MIND ADDIG MUNKÁT, MÍG A 15. ÉLETÉVEDET BE NEM TÖLTÖD!

2013. jún. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat. :)

1. válaszoló: lány vagyok. tudsz esetleg helyet ajánlani?

2013. jún. 17. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!