Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen vállalkozást csinálhatnék?

Milyen vállalkozást csinálhatnék?

Figyelt kérdés
Örökségből maradt rám 100-150 millió. Ti milyen vállalkozást csinálnátok a helyemben Németországban?

2013. jún. 17. 09:56
 1/6 Flector 67 ***** válasza:
Beraknám egy komoly alapkezelőhöz és vígan élnék. Nem csinálnék magamnak melót.
2013. jún. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Németországban semmilyet, mivel nem tudok németül. De a helyedben hazajönnék, kihasználnám a németországi kapcsolataimat és valamilyen tudás intenzív szolgáltatást nyújtó cégbe fektetnék mondjuk 50 milliót. Másik 50 millióból indítanék egy saját kávéházat, de azt csak kedvtelésből, hogy be tudjak hova ülni, legyen egy hely, ahova meghívom a barátaimat, üzletfeleimet. És a maradék 50 millióból egzisztenciát teremtenék, utaznék, tanulnék, és félre is tennék 10-20 millió körül.
2013. jún. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Flector 67 ***** válasza:
És el is tapsoltad a 150 milliót, ami lehet soha nem térül meg.
2013. jún. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért a tőkerész az megmarad. Nagyobb valószínűséggel fog megtérülni, mint egy alapkezelőnél.


Volt már olyan a világtörténelemben, hogy elég jelentőset buktak emberek alapkezelőkön. Sőt simán hozhatnak akár közösségi rendeletként is egy hasonlót, mint ciprusban, és akkor a 100ezer euro fölötti részt buktad.

2013. jún. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Flector 67 ***** válasza:
Hát nem tudom. Nekem elég szép hozamokat adnak. Ne légy olyan biztos benne, hogy a tőkerész megmarad. Építesz 50 millióból egy kávéházat, holnap 30-40-ért fogják megvenni. Gondolj csak kicsit huszárra, Havasra.
2013. jún. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 hyperatis válasza:
Sok sikert, én minden nap ezen morfondírozok. Egy ötletemet megosztom, meg még aki olvassa, hátha így könnyebb nekem is elviselni, hogy nekem soha nem lesz. Vennék rengeteg telket elég olcsóak, és elszórnék a telekre rengeteg barackmagot, majd valakikkel beoltatnám a kis fákat filléres dolog. Nem sok baj van velük. Talajtakarónak sűrűn epret ültetnék, hogy pl ne keljen locsolni. 5 év múlva felerősödnek teremnek, akkor vennék rengeteg méhkaptárt, méheket vagy csináltatnék olcsón, hogy nagyobb legyen a haszon és a mézet is el lehet adni. Mindezt rábíznám pár emberre. Ha a telek be lenne kerítve még haszonállatot is lehet tartani rajta baromfikat, halastavakat is lehetne rá ásni a klíma miatt.. A termést leszárítanám, nagyon olcsón lehet csinálni napenergiával működő szárítókat, majd forró mézbe mártanám és úgy adnám el, egész évben. És akkor ezt lehet sokszorozni finomítani, terület nagyságától függően. Ezen bukni képtelenség, ha sok ember ezt csinálná, akkor ingyenes lenne Mo-on az étel.. hasonló logikával meg lehet oldani az ingyen áramot, és az ingyenes netet is, a közlekedésről meg nem is szólva, építesz egy légsűrítéses motorgyártó céget, illetve ahhoz kapcsolódó kompresszoros szélgenerátorokat gyártó műhelyet, 100 millióból a fél világot fel lehetne szabadítani a rabszolgaságból, .. 20 éven belül! Van egy öregember, aki hasonló elven marginális területekből csinált elképesztő értékű kajagyárakat, de ha szeretsz hazárdírozni, egyszerűen odaadod Egely Györgynek és ő épít neked hidegfúziót.
2014. ápr. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!