Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Üdv mindenkinek! Méhészkedésse...

Üdv mindenkinek! Méhészkedéssel szeretnék foglalkozni. A kérdésem pedig az lenne hogy kell e hozzá szakirányú végzettség?

Figyelt kérdés

2013. jún. 25. 20:41
 1/2 szabóméhészet ***** válasza:
100%

szia,


gyakorlatilag szakirányú végzettség nem kell hozzá,de mivel egy szakmáról van szó nagyon sokat kell hozzá tanulnod mire méhész leszel.

ne keverjen meg a most divatos OKJ méhésztanfolyam,az ottani tananyag az nagyon nagyon kevés,az ott megtanultak alapján eredményesen méhészkedni nem lehet.


a tanácsom:

1,keres fel a lakóhelyeden minél több méhészt.szegődj el inasnak,figyeld a munkájukat,ismerkedj a méhekkel,szokd a csipést,minél több csipést kapj,hogy igy is meglesz-e a lelkesedésed a méhészet iránt.alkalmanként 10-20-30 csipés normális


2,szakkönyvek.én kezdőként 118 méhészkönyvet olvastam ki.

menj el a könyvtárba és vedd ki az alábbi könyveket:

Faluba Zoltán Méhek méhészkedés

Faluba Zoltán Gyakorlati méhészkönyv

Faluba Zoltán Mit hogyan miért a méhészetben

Örösi Pál Zoltán Méhek között(a Méhész Biblia,ismerete kötelező!!!!)

Nikovitz Antal A méhészet kézikönyve I-II

Zsidei Barnabás Méhészeti ismeretek

Dr Vicze Ernő Tanuljunk méhészkedni

Dr Vicze Ernő A méhész is szakmunkás

Dr Vicze Ernő Az alacsonykeretes rakodókaptár

Báró Ambróczy Béla A méh

Sőtér Kálmán A méh és világa I-II

Utóbbi kettő 1890 körüli alapmű,olvasása kötelező!


Szerezd meg,kérd kölcsön a Méhészet szaklapot 1953-tól 2013-ig,olvasd ki az összest.


A fentiek egy minimum elméletet ad,de sokkal többet mint az OKJ-s hülyeség.Ha ezeket kiolvastad már kapizsgálsz valamit a méhekről.

Inaskodás mellett gyakorlatot is tanulsz majd ismerős méhésznél,és ha eljön az ideje,jövőre 2-5 méhcsaláddal nekiállhatsz méhészkedni.Többel kezdőként ne!!!! Akármennyi pénzed van,milliók,stb,felejtős hogy 50-100 családot vegyel!

Kb 10év,10 szezon,mire nagyjából mindent láttál,jó évet,rossz évet,közepes évet.A 2-5 családot ismereteid szaporodásával tudod szaporitani 5-ről 10-re egy év múlva 10-ről 20-ra majd igy tovább.


Ha a pénzt látod az egészben,akkor viszont neki se állj,úgy nem szabad.A méhészet megszállottságot kiván,bogaras szakma,és ahogy a Mesterem tanitotta:


"A méhe csak kölcsönad"

2013. jún. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kedves Szabó Úr mindig megelőz :D

Jómagam kezdő vagyok, de mindig hasonló válaszokat szoktam adni itt. Ha jól sejtem fent van facebook-n is, és a zöldfórumon is :D

A kérdezőnek! Így van, nem kell (egyelőre) papír hozzá, azonban ez olyan szakma amit nem lehet 1-2 év alatt megtanulni. Folyamatosan új dolgokkal találkozik az ember. A fent említett könyvek adnak egy alap tudást, ami után már tudsz kérdezni esetleg egy tapasztalt méhésztől. Nagyon fontos a gyakorlati tudás megszerzése, amihez kell némi alázat is a szakma, valamint a méhész iránt is.

Ami még nekem nagyon fontos, az a fokozatosság. Előszőr venni 4-5 családot, és azt felfejleszteni az évek alatt annyira, amennyivel kényelmesen elbánik az ember. Kevesebbel azért nem érdemes kezdeni SZERINTEM, mert:

-ha az ember költ 150.000-t méhekre, akkor majdcsak komolyan veszi őket, ugyanis ez nem játék. Ha beteg a család, az az 5-6-7 km-re lévő méhészetet is gallyra vághatja.

-1-2 család esetén egy anyavesztés is a méhészkedés végét jelentheti.

Üdv

2013. jún. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!