Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Virágboltosok, virágárusok!...

Virágboltosok, virágárusok! Őstermelőtől szoktátok venni az árut? Miket és mennyiért?

Figyelt kérdés

Nem kell mondjuk az egész palettát felsorolni,csak mondjuk azt,ami mindig kell,és/vagy ami "megéri a pénzét" (pl.: gondolom Én,hogy a tearózsa ilyen - szálasárából kiindulva).


Hobbi szinten virágokkal foglalkozom és nagyon gondolkodom,hogy kiváltom az őstermelőit,de így,hogy csak a virágüzlet áraival vagyok tisztában,nem tudok kalkulálni....


Azt is írhatjátok,hogy mennyiért veszitek,és mi az az árkülönbség,amiért más beszerzési forrásra szívesen átállnátok!?


Köszönöm szépen!



2013. jún. 29. 15:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A tearózsát felejtsd is el, mert nem virágbolti növény!

Egy holland rózsa heteket is kibír, ha értő kezekben van!!

2013. jún. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a felvilágosítást,látod,ez is egy külön kérdés lehetett volna,mert ezzel sem voltam tisztában,milyen rózsát árulnak a virágboltok. De mivel még nem döntöttem el,milyen virággal is érné meg elsősorban foglalkozni,ezt annyira nem tartottam lényegesnek,mindenesetre tényleg jó tudni,mint már érdekelt is. Beírtam a googlebe,de mondhatni,hogy semmit nem adott ki az általad írt rózsáról,nem is hallottam még,úgy tudtam eddig,hogy van futó- park- és tearózsa,meg tán a magastörzsűt is külön fajtának tekintik,aztán ennyi.Köszi!
2013. jún. 29. 15:56
 3/16 anonim ***** válasza:

Holland rózsa Hollandiai kertészetekből érkezik. A magyar rózsa nem igazán tartós.

Nem nagyon tudnál eladni virágboltoknak, szerintem.

2013. jún. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Konkrétan a holland rózsára írod,hogy nem nagyon tudnék eladni a boltoknak? Mert ez oké.
2013. jún. 30. 14:09
 5/16 anonim ***** válasza:

Hogy rövidre zárjam a terveidet:

Az Szja törvény szerint a saját gazdaságban előállított virágok és dísznövények - kivéve a 0602 40 vámtarifa számú rózsa oltva is - értékesítéséből származó bevételt akkor lehet őstermelői bevételként figyelembe venni, ha az az évi 250 ezer forintot nem haladja meg.

Amennyiben ennél több, akkor a bevétel egésze nem tekinthető az 1995. évi CXVII. törvény (továbbiakban: Szja tv.) Szja tv. 3. § 18. pont

őstermelésből származó bevételnek, e bevételre az önálló tevékenységből származó jövedelem megállapítására vonatkozó szabályokat lehet alkalmazni.

Az őstermelő tevékenységek köre az Szja tv. 6. számú mellékletében található.


Ha főállásban akarsz őstermelő lenni, akkor a TB járulék (már nem így hívják, de nekem már az marad) havi 60 ezer körül van, akár van bevételed, akár nincs.

2013. jún. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Magyar rózsát nem tudnál eladni a virágboltnak, mert a nagybani piac tele van olcsó, Hollandiából importált rózsával (ezért holland rózsa, nem azért mert külön fajta), és azok tényleg sokáig elállnak, ezer színben kapható állandóan.

Pedig egyedül a rózsa az, amit korlátlanul lehet az őstermelőivel árulni (lásd az előző bejegyzésem).

2013. jún. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Szia!


Ezt sem értem: "Hogy rövidre zárjam a terveidet:" mert amit ezután bemásoltál már olvastam.


És ezt sem igazán:"Pedig egyedül a rózsa az, amit korlátlanul lehet az őstermelőivel árulni (lásd az előző bejegyzésem)."


Köszi a válaszod!

2013. jún. 30. 17:39
 8/16 anonim ***** válasza:

Virágboltos vagyok. Sokkal egyszerűbb nagykerből vásárolni. S tényleg a holland rózsa a rózsa virágkötészeti szempontból.

Az ára napi szinten változó. Évszaki különbségek, ünnepnapok ára is más. Rózsa 90-250ft között van általában.

2013. jún. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Szia! Végre egy virágboltos!:) Akkor tudnál válaszolni a kérdésemre? (A rózsa,csak egy zárójeles példa volt a kérdésaláírásban,azt már túltárgyaltuk.)

Linkelhetsz nagyker oldalt is,vagy listájukat,ahol fel vannak tüntetve az árak,csak emellé légyszi nevezd meg a virágokat,amiket kértem (ami mindig kell,és/vagy ami "megéri a pénzét").Árkülönbségről is nyilatkozhatsz,hogy mi az,ami például a Te érdeklődésedet felkeltené.Köszi!

2013. jún. 30. 18:38
 10/16 anonim ***** válasza:

#5-ös vagyok.

Nem tudom mit nem értesz, a lényeg az, hogy évi 250 ezer Ft bevétel felett nem választhatod a kedvező őstermelői adózást, hiába váltod ki az igazolványt.

A költségelszámolásos módszerrel meg elég rosszul jársz, mint mindenki, aki munkaigényes dologgal foglalkozik.

Ha van főállásod és amellett csinálod, átlag havi 20 ezer bevételért, akkor hajrá!

2013. jún. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!