Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy 1500 fős településen...

Egy 1500 fős településen megéri szerintetek trafikot nyitni?

Figyelt kérdés

2013. júl. 5. 21:45
 1/10 anonim ***** válasza:

1500 fős településen van 1000 felnőtt mondjuk.

Nekik 50%-uk dohányzik, az 500 dohányos.


Egy dohányos átlag napi fél dobozzal szív, vagyis 250 doboz. Ennek a forgalomnak a 20%-át nyugodtan levonhatod, mert máshol veszik a cigit (fekete piac, nagyváros, stb...).


Tehát napi 200 doboz cigivel lehetne számolni. A cigin ~10% az árrés. Most 850 (?) ft a cigi átlagára, vagyis durván 85 ft árrésed van, azaz napi 17,000 Ft.


Most már számolj magad, hogy ez elég-e a fenntartásra.

2013. júl. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy van-e forgalom. Hiába mondjuk csak 1500 fős a település, ha esetlaeg forgalmas helyen fekszik és özönlenek a látogatók. Vagy esetleg főút halad át rajt tele kamionosokkal, meg a határ másik oldaláról átszállingózókkal. Én azt mondom, hogy önmagába trafikot a legtöbb 1500 fős településen butaság nyitni, mert oda tényleg csak cigiért járnának be a népek, de ha ki tudod egészíteni más szolgáltatásokkal is, amire van igény még jól is kijöhetsz belőle.
2013. júl. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igazából a nagy átmenő forgalma nincs. Magát a pályázatot már beadtam, nem tudom, hogy miként bírálják el. Még az eredmények közléséig azért utána nézek, kérdezősködök a helyi boltokban. Egyébként üdítőre, energiaitalra, kávéra, helyben fogyasztható kávéra és újságárusításra is pályáztam, szóval kiegészülhet más termékekkel is.

2013. júl. 6. 05:54
 4/10 anonim ***** válasza:

Az említett 50%-s dohányos arányt gyorsan felejtsd el, a felnőtt korú népesség kb. 30-33%-a dohányos. 1500 főre szintén nem 1000 fő felnőtt jut, hanem kb. 1250. Így reálisan lesz 400-450 potenciális vásárlód


A cigarettafogyasztásról is vannak adatok, a dohányosoknál inkább a napi 1 doboz (kicsit kevesebb, mondjuk 0,85) az átlag.


A falu gazdagságától, a csempészcigi elérhetőségétől és a tervezett komoly áremelés miatt mondjuk számolhatsz 350 körüli vevőkörrel. 350*30(nap)*0,85*100(árrésed az áremelés után)=~900.000Ft, amiből nyilván minden költséged és kiadásod lejön.

2013. júl. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Menj be a boltokba, ahol korábban árultak cigit, és érdeklődj a havi forgalomról.
2013. júl. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók!

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Igazából a pályázatomban mind a pályázat készítője, mind én is az üzleti tervben kb. 900.000 forinttal számoltunk. A falu lakossága igen csak jómódú, 100% magyar! Ez mondjuk lehet hátrány is. Egy nagyobb várostól 10-12 kilométerre van, de növekvő a lakosság száma (sokan kiköltöznek). Mindenképp érdeklődni fogok, sőt, mivel a második fordulóban pályáztam, így amíg nincs dohánybolt a településen, addig vagy ideiglenes bolt lesz, vagy mozgó dohánybolt és akár onnan is érdeklődhetek majd a koncesszió aláírásáig. Egyébként én még diák vagyok (nappali hallgató), így egy csomó járulék megfizetése alól is mentesülök, ezért is gondoltam, hogy ezt is figyelembe véve (legalább még 3 évig) szerintem megérheti. De várom még az elméleteket, mivel mindenre kíváncsi vagyok...

2013. júl. 7. 16:22
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha eddig az első körben senki nem pályázott az azért elárul valamit.

1500 fős településen 12km-re egy várostól,úgy,hogy az emberek nagyrészt jómódúak,tehát van autójuk,gondolom nem is helyben dolgoznak,tehát bevásárlásaikat sem a sarki kisboltban végzik.A cigit is a városi nemzeti dohányboltban veszik meg.

Pályázat elbírálásánál a legkevésbé a pályázati anyag számít,én ennek sajnos szenvedője vagyok.

1500 főnél szerintem a 900ezres havi forgalom túlzó,az én üzletem 2800 fős településen van. A forgalom kiemelkedőnek mondható , a környéken biztosan a legjobb,de még így is max 1,2 milliót termel,télen 800-900 ezret.Én 22 évig csináltam a dohány bizniszt,de Heves megyén kívűl nem mernék tanácsot adni felelősséggel.

Ettől függetlenül jól tennéd ha pályáznál,mert talán nyerhetsz is,aztán majd szépen ahogy a környezeted megkívánja formálhatod a boltod választékát,mert gyakorlatilag most már bármit lehet árulni,tejet,kenyeret is(jegyzői engedély kell hozzá,a törvény már nem tiltja.)

Plussz megismerkedhetsz egy nagyon kemény,de mégis szép és ha jól csinálod eredményes szakmával.

Sok sikert!

2013. aug. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Pályázat elbírálásánál a legkevésbé a pályázati anyag számít,én ennek sajnos szenvedője vagyok."


Kizárólag az számít, ami a pályázati anyagban van. Aki nem nyert, nyilván másként látja, csalást, mutyit sejt a háttérben. A mi falunkban az egyik vállalkozó majdnem belebetegedett, hogy nem ő nyert. Lehet így is, vagy bele lehet nyugodni, hogy nem a mi pályázatunk nyert. Nyerni csak egy ember nyerhet, másik tíz meg veszít. Ilyen az élet.

2013. aug. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%

"Kizárólag az számít, ami a pályázati anyagban van."


Szinte kizárólag az számított, hogy ki adta be azt a pályázati anyagot.


Jó reggelt királylány.

2013. aug. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%
Hát, marhára nem így volt, de ha neked úgy nyugodtabb a lelked, akkor maradj ebben a hitben. Az, hogy nyertek párt közeli emberek is (megjegyzem ugyanúgy nyert Jobbikos, mint MSZP-s ember is), marhára nem véletlen. Valahova mindenki húz. Vagy ki kellett volna zárni a pályázatból mindenkit, aki szimpatizál valamelyik párttal? Túl van lihegve ez a kérdés, de végül is természetes, más fogást nem igen találni a Fideszen. :)
2013. aug. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!