Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kis üzlethelyiség, határozotta...

Linkoln kérdése:

Kis üzlethelyiség, határozottan kis áruforgalom saját kezű könyvelése mennyire nem javasolt?

Figyelt kérdés
Minden válaszban láttam a korábbi kérdésekben hogy könyvelő az kell, de kell is vagy csak erősen ajánlott?
2013. júl. 11. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:
attól függ milyen a vállalkozási forma.... Cég esetén szerintem kikerülhetetlen, de egy biztos jó nagy rizikót vállalsz ha nem alkalmazol könyvelőt!
2013. júl. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát, köszönöm a választ!

Egyenlőre nem tervezek, de majd idővel nyílván kell.

Szeretek informálódni ezekben a témakörökben amik érintik a könyvelőt is, szépen óvatosan méregetem a piacot, addig nem szeretnék könyvelőt.

2013. júl. 11. 14:38
 3/4 Sandol ***** válasza:

Szia!


Előrebocsájtom, könyvelő vagyok, de nem akarok hazabeszélni. Szerintem ha gazdasági társaságot (kft,bt) csinálsz mindenképp kell. Ha egyéni vállalkozást, akkor egy adótanácsadásra menj el mindenképp, és ha nem bonyolult,akkor te is meg tudod csinálni, de akkor folyamatosan figyelned kell minden törvényi változást és ha egyszer beüt a szar, onnan nehéz kimászni még könyvelővel is. Szóval én is inkább javaslok egy könyvelőt. Ha egyéni vállalkozást szeretnél, ne sajnáldd azt a 10-15 ezer forintot havonta. Társasághoz viszont elengedhetetlen!

2013. júl. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Egyéni vállalkozó szeretnék lenni, nem társaság. Értem, köszönöm szépen!

Egyenlőre minimális fenntartási költségek mellett óvatosan méregetni szeretném a piacot, így nem lenne nagy forgalmam. Ami lenne az is egy két kategória, adóbevalláshoz mindenképp szeretnék könyvelőt, úgy a biztos. De addig, valahogy ilyen havi 15-20 ezer ft-os profitra gondolok a jelenlegi tanulmányaim alapján... Abból meg sok lenne a könyvelő, főleg ha nem sikerül megszabadulni minden jelentős adótól.

2013. júl. 12. 07:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!