Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Gazdasági formát keresek a...

Gazdasági formát keresek a tevékenységemnek, melyik a jó? Járulékkal hogy jövünk ki jobban?

Figyelt kérdés
Tanácsadással, online kereskedelemmel és fizetős honlap üzemeltetéssel szeretnék foglalkozni. A testvérem és én vagyunk a projektben, de inkább én dolgoznék. Én munkanélküli vagyok, ő heti 40 órában dolgozik. Vagy közös tulajdonban Kft-t indítanánk, vagy az ő nevére egyéni vállalkozást. Ha kettőnké a Kft, és ő az ügyvezető, kell utánam járulékot fizetni? Ha ő az ev., akkor én tudok-e tevékenykedni minimális járulékfizetéssel úgy, hogy nem veszünk ki rám bért?

2013. júl. 23. 13:20
 1/2 anonim ***** válasza:

A kérdéseidhez azt is tudni kéne, hogy milyen adózási formát választotok... KATA pl.

Vagy lehetne bt-t is alapítani.


Ezt NEM ITT kell kitalálnod, hanem konzultálnod kell egy ügyvéddel és egy könyvelővel!

2013. júl. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csináljatok egy Kft-t, ő legyen ügyvezető, amit megbízás útján tölt be.


Ez esetben viszont arra nem árt ügyelni, h ő képviselheti kizárólag a céget. Írhat alá, folytathat levelezést.

2013. júl. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!