Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi kell ahhoz, hogy diszkót...

Mi kell ahhoz, hogy diszkót nyithasson valaki?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék diszkót nyitni, csak érdekel :)

Milyen engedélyek és kb. mennyi pénz?



2013. júl. 24. 15:58
 1/9 anonim ***** válasza:

5 millió elég vidéken.


30millió nagyobb városkba


100millió BP


az utolsó kettőnél benne van a védelmi pénz is ;)

2013. júl. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi :) És engedélyekről nem tudsz valamit?
2013. júl. 24. 16:32
 3/9 anonim válasza:
kérdezd az önkormányzatnál meg
2013. júl. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Annyira azért nem létfontosságú kérdés, de ha tudja valaki leírná? :)
2013. júl. 24. 17:56
 5/9 anonim ***** válasza:

Fuhú, engedélyből biztosan sok kell! Főleg ha nem bír a vezetőség a környéken. Akkor nagyon gyemisztrálnak érte.

A tűzvédelmit tudom, az biztos :D

2013. júl. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. júl. 25. 13:21
 7/9 anonim válasza:

Aki összegeket írt így ennyire, elég bátor.

Én egyszer végigszámoltam, ahhoz, hogy amit én megálmodtam, hogy egy fullos diszkó megnyisson, 2-3 milliárd forintba fájna. Értsd úgy, hogy zöldmezős beruházás, és tényleg méretes több táncteres partihely.


Szóval az ingatlan az első, találnod kell jó helyet és telket/házat, ez annyiba kerül, amennyibe.

Aztán egy vagy több termed/bulihelyszíned van, illetve kicsi/nagy.

Egy kisebb terem burkolatai, belsőépítészeti dekor nagyságrendileg kb. 1 millió Ft. Hangtechnika ugyanennyi, fénytechnika ugyanennyi, bárpult konyhafelszerelés kb. ugyanennyi, női/férfi WC ugyanennyi, külső átalakítások, bejárat, ruhatár, stb. ismét.

Tehát pl. vidéken, ha egy összközműves családi ház méretű hely adott, akkor kompletten kb 5-6 millió Ft az indulás.

Ezt az összeget szorozd ha nagyobb termed van, ha több termed van, illetve a csóró<--->sznob skálán való elhelyezkedés fokával. Ha a fenti összeg a skála közepe, akkor fel/le +/-10x szorzóval lehet számolni.


Szóval tényleg erősen elhatározás kérdése, hogy milyen diszkót szeretnél.

Csak példaként egy komolyabb hangfalpár vehető 50e Ft-ért használtan, vagy 900e Ft-ért új, ami a vájtfülűeknek is megfelel. Ugyanígy ha beraksz egy tükörgömböt pár spottal, az 50e, ha DMX vezérlésű lámpacsaládot raksz be, az több millió Ft.


Ezekhez képest az, hogy a hatóságoknál kilincselni kell, már kis tétel.

Biztosan kell tűzoltótól (katasztrófavédelemtől) engedély, ha van kémény akkor a kéményseprőtől, kell a bárnak a jövedéki termék és az élelmiszer miatt, az egészhez egy működő vállalkozás kell (kft/bt...), amit meg kell alapítani, a zeneszolgáltatás után Artisjusnak fizetni. Ha jól tudom, akkor rendezvényszervezés okán külön helyszínként be kell jelentkezni vagy az önkormányzatnál, vagy a rendőrségnél.

A felvett alkalmazottaknak fizetés, adók, járulékok, az önkormányzatnak iparűzési adó...

2013. júl. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2013. júl. 25. 18:47
 9/9 anonim válasza:
az is probléma hogy a körülötted lakók nyilván nem örülnek ha hajnal négyig óriási zajban kell élniük az adott napokon, meg ha a vendégköröd ott üvöltözik tömegével az ablakuk alatt és ajtajuk előtt, meg ha ott szemetnek, rongálnak, stb, szóval ha minden engedéllyel megnyitod, utána meg sorra feljelentenek a környékbeliek, akkor bezáratja az ökormányzat. Tehát számolj pár milcsit a hangszigetelésre, az ablakjaitok majd 40 fokban sem lehetnek emiatt niytva, tehát légondi kell, és ez még mindig nem biztosíték semmire.
2013. júl. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!