Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Érdemes lenne elindítani egy...

Érdemes lenne elindítani egy luxusautó bérléssel foglalkozó céget?

Figyelt kérdés

Régóta egy ilyen minden álmom.:)

2 darab autót megvennénk, a többit lízingelnénk, első körben 3-4 darabra gondoltam. 2 verzió van:

1. A cég Németországban lenne bejegyezve, az autók német lízingcégtől, valamint német rendszámmal, a cég nevén. Az összes autó, valamint az egész cég vezetése, iroda, stb. Magyarországon lenne, valószínűleg Budán.

2. Ugyan ez, csak magyar lízinggel, magyar rendszámmal, Mo.-n bejegyezve.

Melyik lenne a jobb?

Igény szerint testőrt, díszítést, rendőri felvezetést/kíséretet, ilyesmiket lehetne kérni, és az autókat sofőrrel lehetne bérelni. Bármilyen alkalomra, legény/leánybúcsúra, reptéri transzferre, esküvőre, utazásra, egyebekre.

Alapdíj és kilométerdíj lenne, nagyobb távolság felett viszont kiszállási díj nem. Ha egy autónak több órát kéne várakoznia, akkor az is felszámításra kerülne.

Lenne-e rá igény? Hosszú távon kifizetődne? Életképes-e az ötlet egyáltalán?



2013. júl. 29. 18:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szerintem nem (a piac már így is telített)
2013. júl. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ebben van ráció.


Itthon vagy nagyon gazdagok az emberek (akkor nem ájulnak el egy bérelhető Mercitől... sőt, van sajátjuk is) vagy tök csórók, akkor meg nem tudják kifizetni.

2013. júl. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azért itt Magyarországon is van egy közép-felsőközép réteg is, kb. ők lennének a célközönség.:) Esetleg ha bérbe (azaz sofőr nélkül) adnánk az autókat, akkor nagyobb sikere lenne?
2013. júl. 30. 11:10
 4/11 anonim ***** válasza:

MO-n gyakorlatilag ki van halva a közép és felső-közép réteg 2007 óta.


Nagy értékű autót nem azért adnak ki bérbe sofőrrel, mert nagy a rizikója, hogy a paraszt bérel egy 300+ LE-s autót, mikor életében nem vezetett még 72LE-nél erősebbet és rommá töri a 2. kanyarban, mikor be akar vagizni a diszkós csajának, hanem azért, mert egy új, nagyértékű autót úgy a legegyszerűbb ellopni, hogy kibérelem egy kamu névvel és személyivel, leteszek pár százezer kauciót aztán már viszi is vagy ukrajnába egybe, de inkább egy budaörsi garázsba és estére már vagy darabokban van a gép vagy hogy, hogy nem egy totál káros külföldi típusazonos gép alváz és sorozatszámai kerültek bele...

2013. júl. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyébként az elképzelés és az üzleti modell a 80-as évek végét idézi, Gábor Gábor mind a 10 ujját megnyalná ettől.
2013. júl. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Gondolom erre is van(nak) biztosítás(ok), nem?:) Különben kétlem hogy sok autókölcsönző működne. Egyébként én is a sofőrös megoldást favorizálom, de ha lenne rá igény, akkor be tudnánk szerezni egy-két "olcsóbb" járművet, mondjuk 3-as BMW-t, vagy C Mercit. 20-30 millás kocsit nekem se lenne szívem kiadni senkinek sem. És pont azt nem szeretném hogy olyan kis p.cs.k vegyék ki, akik a diszkóig meg vissza mennének, közben meg elviszik egy körre az új csajukat. Mondjuk ezt a pár százezres kaucióval nagyjából ki lehet kerülni.
2013. júl. 30. 12:42
 7/11 anonim ***** válasza:
Realitásérzéked a nullához közelít.
2013. júl. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én nem is ismerek egy céget sem, aki valódi luxusautót (szerinted mi a luxusautó, ha "20-30 milliós kocsit" nem lenne szíved odaadni egy bérlőnek? Egy luxusautó egy 750Li BMW_nél vagy egy porsche / ferrari kombónál kezdődik...) engedne sofőr nélkül bérbe adni utcáról jött embereknek.


Amúgy "luxus" autót kb. csak az bérelne, akinek 1 napra kell vagizni.

2013. júl. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Különben --> kétlem <--- hogy sok autókölcsönző működne"


Ebben a mondatban (illetve a "kétlem" szóban) van benne a garantált bukás.


Mert nem úgy vállalkozunk, hogy van egy elképzelésünk, ami azután vagy bejön a piacnak vagy nem (mert általában nem), hanem úgy, hogy felmérjük az igényeket és pontos információt szerzünk.


Tehát ne kételkedj abban, hogy van-e (és mennyi) autókölcsönző, hanem nézd meg. Pontosan. Tudd, hogy mennyi van, mit csinál, hogyan csinálja, milyen árakon, majd találd ki, hogy mit tudnál jobban csinálni, milyen réspiacra tudnál betörni stb.

2013. júl. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm a válaszokat. Régen nagy Szomszédok rajongó voltam, de Gábor Gábort nem csíptem..:D
2013. júl. 30. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!