Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Megéri autót behozni külföldrő...

Megéri autót behozni külföldről és itthon eladni?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy mellékesként tök jó lenne.

Ha évi 3 autót behozok és csak 300eFt-ot nyerek rajta miután minden adót kifizettem az már évi 900eFt.

Összehasonlítottam a német autó árakat a magyarokkal és legalább 15-30%-al olcsóbb. Utánanéztem az összes adónak, vizsgának, regadónak, forgalombahelyezének, vagyonszerzési illetéknek stb. sőt még le is adózom és még akkor is nyerek rajta.

Kereskedést nem akarok nyitni, sem vállalkozást rá. Csak pénzkiegészítés.

Szerintetek jó ötlet?


2013. aug. 5. 14:48
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

HA értesz az autókhoz (ez által nem veszel meg roncsot, ami haza sem tud jönni a lábán, aztán itthon nem lehet eladni) akkor megéri.


Meg az sem árt, ha tudsz órát visszapörgetni, mert MO-n pl. egy 350e km-t futott XXXXXX autót nem lehet eladni - csak akkor, ha 179e-re visszatekered az óráját. Akkor szó nélkül megveszik.

2013. aug. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nyilván megéri, nem véletlenül csinálják ezt már sokan.

De csakis akkor csináld ha értesz hozzá.

2013. aug. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én nem akarom tekergetni a km órákat, ráadásul már büntetendő is. Én olyan 3-4 milliós autókat hoznék be aztán eladnám őket, semmi esetre sem tragacsokat. Kell egy kis tőke aztán csak azt forgatnám, a hasznot meg kivenném. Semmi nagyüzem csak kiegészítés.
2013. aug. 5. 19:30
 4/6 anonim ***** válasza:
3-4 milliós autóból is van olyan, amire mire hazaérsz rá kéne költeni 1 milkát, hogy átmenjen a műszakin...
2013. aug. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi olcsóbb ?

A 200 ezer kilométert futott , meg az összetört autók olcsóbbak....

Sok pénzt kell beletenni ( utazás ,szállás , vételár,regadó, előre nem látható problémák,autójavítás ) és ha valamilyen gikszer van az egyik kocsival , akkor nagyot buksz , a pénzkiegészítésből pénzkidobás lesz.

2013. aug. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Anno 1990 környékén amikor megnyíltak a piacok, volt egy ilyen üzletember, aki országosan ezzel foglalkozott.


Volt egy jogszabály Svájcban, hogy 10 évnél régebbi autóval nem szabad közlekedni, uúgyhogy az összes akkori értelemben "luxus" volvót ott megvette potom pénzért és idehozta az ember.


Akkor ment, most már annyi használtautó é olcsó Suzuki van, hogy nem hiszem, hogy lenne ennek piaca. + az embereknek sincs sok pénze.

2013. szept. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!