Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Megtehetem, hogy csak azt...

Megtehetem, hogy csak azt engedem be a játéktermembe, akit akarok?

Figyelt kérdés
Fiataloknak és középkorúaknak nyitnék egy játéktermet (biliárd, darts, léghoki, társasjátékok, büfé), de szeretném elkerülni, hogy alkoholista, agresszív, stb. emberek is bejöhessenek. Jogilag kivitelezhető, hogy csak tagkártyával rendelkezők vehetik igénybe a szolgáltatásaimat előzetes regisztráció után?

2013. aug. 17. 09:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, zártkörű klubot kell alapítani, de ennek megvannak a jogi formái. Keress egy ügyvédet.
2013. aug. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen simán. Csak 3-4 jól megtermett úriember kell az ajtóba, akik eldöntik, hogy kinek "megfelelő" a dress code-ja az intézményhez.
2013. aug. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az első jól mondta.


Hivatalosan zárt körű klubbá kell nyilvánítani, nem hivatalosan pedig ez esetben te döntöd el, hogy kit engedsz be, kit nem.


Ilyen esetben még mondjuk részeg cigányok sem tudnának ajvékolni, hogy nem engeded be őket. Azért említem a cigányokat, mert pont most büntettek meg egy a tiédhez hasonló helyet, ahová részeg cigányokat azért nem akartak beengedni, mert részegek voltak, nem azért mert cigányok. De mégis megbüntették a helyet, mert azt mondták a cigányságuk miatt nem engedték be őket (ami hazugság).

2013. aug. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Valahogy meglehet oldani. Magyarországon rengeteg a "kiskapu". Tájékozottnak kell lenni a törvényekkel, mérlegelni kell azokat és a kiskapuk segítségével elérni a kitűzött célt. Szerintem f*****sz a dolog, ha játéktermet nyitsz. Én sok sikert kívánok neked
2013. aug. 19. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Beengeded és utána kidobod, legegyszerűbb megoldás!

Tagkártyáért sokan nem fognak tekerni, főleg ha fizetős!

Te most tényleg elképzelted magad előtt, hogy nyugdijasok akarnak majd nálad biliárdozni+ dárcozni?


Nincs alkohol? Te tényleg fiatalokra gondoltál 10 éves korig, 14-ig középkorúak? Ilyenekre manapság senki sem fizet!

Darts tábla 899-től, biliárd asztal 45 000-től... Ki fizetne ezért manapság?

2013. aug. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vidámpark vajon miért zárt be?
2013. aug. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nincs alkohol? Hol olvastad ezt? Azt írtam, hogy nem akarok olyan figurákat, akik maguk alá csinálnak = alkoholistákat.


Nyugdíjasok biliárdoznak? A leírtak 14 éves kortól 30-40 éves korig sejtetnek vendégeket.


A tagkártya nem kerülne semmibe, egyetlen funkciójának tekinteném azt, hogy a hulladékokat kiszűrjem.


Egyébként napi díjas megoldásban gondolkozom. Fizet xy 250 forintot, ezért cserébe amíg nyitva vagyok, azt csinál, ami neki tetszik; billiárd (200 forint egy menet bárhol, itt pedig annyit játszik, amennyit akart), csocsó, darts, tv, társas, léghoki, kártyaasztal, stb. Való igaz, hogy ezeket ma már bárki megvásárolhatja potom áron, de azért számos egyéb körülmény adott. Egyrészt senkinek nincs pénze semmire; örülnek, ha a létfenntartás megoldott, nemhogy biliárd asztalt vegyenek. Nálam pedig néhány száz forintért normális körülmények között társasági életet élhetnek.


Személy szerint látok benne rációt, csak a kártya alkalmazása kérdéses jogilag.

2013. aug. 23. 14:53
 8/9 A kérdező kommentje:
Erre rájön az a pénz, amit a büfével keresnék + ebben a vállalkozásban legalizálnám azt az online tevékenységet, amit "fekete" jellege miatt eddig nem tudtam nagyban űzni.
2013. aug. 23. 14:56
 9/9 anonim válasza:
Ha Budapesten tervezel megnyitni egy ilyent én tuti vevő lennék egy ilyen helyre :) Billiárd a mániám
2013. aug. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!