Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vállalkozás alkalmazott nékül...

Vállalkozás alkalmazott nékül lehetséges?

Figyelt kérdés

A kérdésem abból fakad, hogy létrehoztam egy szoftvert ami valójában mára már magát tartja fenn, és nincs szüksége napi fél óra adminisztrációnál sem.


Pontosabban a fenti feltételek mind igazak lennének, hogyha meg tudnám oldani a pénz áramlását valahogy. Most alkalmazott vagyok külföldön és a munkakelyemet nem is szeretném elhagyni, viszont magyarországon szeretnék vállalkozást létrehozni, a hoszting árak miatt és a hoszting cégekbe vetett bizalom miatt. De mindez most részletkérdés, ami fontos:


Hozhatok létre úgy céget, hogy nincs alkalmazottja? Ügyvezetőként lennék csak a cégben, a cég pedig nem utalna nekem semmilyen jellegű jövedelmet, csak fenntartaná magát. Ezt egyfajta takaréknak szánom valójában, de nem akarom kizárni a lehetőségét annak sem hogy későbbiekben felveszek fejlesztőket, vagy ki tudja kiket...



#vállalkozás #alkalmazott nélkül
2013. aug. 19. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
Ezt nevezik egyéni vállalkozónak. Bár rémlik, hogy van olyan is, hogy egyszemélyes kft.
2013. aug. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
10%
Alkalmazott nélkül üzemeltetsz KFT-t vagy bármilyen céget, de olyan nincs, hogy papíron nincs alkalmazott... Minimum 1 ügyvezetőnek kell lennie, akinek minimum egy minimálbért kell adnod. Ez esetben ez te vagy, tehát ha magadnak nem is adsz bért a járulékokat be kell fizetned.
2013. aug. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Flector 67 ***** válasza:
Utolsó Te ezt honnan vetted? Én tudok olyan céget, ahol nincs alkalmazott, még ügyvezető is társadalmi munkában látja el feladatát.
2013. aug. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jó sok sületlenséget összehordasz 1 kérdésben. Milyen szoftvert hoztál létre, hogy lesz ebből pénzed, mennyi lehet belőle?
2013. szept. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Aki nem ért hozzá, az ne okoskodjon. A kérdésre nem válaszoltál az ostoba kérdéseiddel.

Inkább válaszold meg hogy tudom elérni a fennt említetteket. Egyébként egy webes szoftverről van szó.

2013. szept. 12. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!