Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért olyan lehetetlen MO-n...

Miért olyan lehetetlen MO-n elindítani 1 vállalkozást?

Figyelt kérdés

Nem csak a tőkéről van szó, hanem úgy cakkpakk az egészről..

Miért csak mutyis vállalkozások vannak? Tisztelet a kivételnek, és a multiknak. Tegyük fel egy boltnyitás, bérleti díj-kaució,alkalmazott,árukészlet.. Ez kitesz több millió forintot, és akkor még a bevétel sehol sincs. Egy kivitelezőcégként meg szinte lehetetlen berobbanni a piacra, ahhoz meg munkák kellenek.. És általában úgy van, hogy 1 cégnek annyi munkája van,hogy nem győzik ide-oda tologatni stb. Lenne párszáz ezrem egy autóra,szerszámkészletre stb. és akkor lehetne csinálni ilyen olyan munkákat, gipszkartonozás,villanyszerelés,festés,kertépítés stb. de egyszerűen nem találnék megbízókat.. Minap elromlott a klímám, itt a közelbe van 1 klímás, felkerestem a weboldalát felhívtam majd közölte, hogy Ő igazából csak szeptember 2.-tól dolgozik.. Ja mondom jó oké.. Ennyire jól megy neki, hogy csak így lekoptat? Csak úgy meg nem lehet, hogy beruházok egy autóra, szerszámokra, keresek szakembert, felrakok pár hirdetést aztán várom a szerencsét? Próbálkoztam egy időbe így, kertépítést hirdettem kb 4-5 oldalon, hát mondanom sem kell 1 megkeresés sem volt. Minden szakterületen elég komoly konkurencia van, így szinte lehetetlennek tartom, hogy be lehetne robbanni a piacra. Hirdetős oldalak is tele vannak, a googlen is millió cég hirdet stb..

Szerintetek mi az amivel be lehetne robbanni a piacra, és mondjuk megélni belőle? Tudom, akkor mindenki azt csinálná.. :)



2013. aug. 25. 23:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1; Ha azt hiszed valaki ide kifogja irni mivel lehet berobbani vagyis mi az aranytojas tojo nyuk hol van tevedsz!

2;az a szerencsetlen klimas valoszinuleg nyaralt es ha most elmegy nyaralni akkor pihenni szeretne nem pedig dolgozni szerintem ez is ertheto

3; Kertepitessel ne akarj baberokat aratni hisz ugy kezdodik kernek referenciat meg hogy miota van meg a ceg stb... En magam se fizetnek ki meg par 100ezret sem nem hogy milliokat egy hirdetesre... Picit gondolkodj ha komoly vallalkozasnak akarod eladni komoly munkakkal akkor ugyis kellene azt kommunikalni. Az meg hogy felraksz par hirdetest halotnak a csok. Ha neten akarsz hirdetni komoly atgondolt gerilla marketinget kell folytatni az hogy felteszel valami az edes keves. Nem akarlak megbantani de ilyen tudassal es hozzaallassal szerintem inkabb valaki melle menj dolgozni es ne kezdj vallalkozasba mert befurdesz vele...

2013. aug. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Piackutatás. Mármint nem azzal lehet sokat keresni, hanem azzal kell kezdeni a dolgot. Majd tudás és vállalkozói szemlélet. Tök jó, hogy beruháznál meg várnál a sült galambra, amint a szádba repül, de minek ha nem értessz hozzá meg nincs referenciád? A vállalkozói szemlélet pedig azt takarja, hogy elkötelezett légy a céged mellett. Aztán hitel vagy befektető. Mivel nincs félrerakott 10-20 milliód és igen kevés vállalkozásba lehet belekezdeni 0 forinttal (persze van ilyen), ezért ha biztos vagy a dolgodban és van kész üzleti terved, másokat is be kell vonni. Eztán jöhet a munka és ha jól csináltad a siker.

Ehhez képest Magyarországon azért nehéz beindítani a vállalkozást, mert az emberek nem így gondolkodnak, hanem úgy, ahogy leírtad.

2013. aug. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Gerilla marketing az ismerősök megkérése, hogy továbbajánljanak. Tudom, hogy kell referencia egyik ismerősöm úgy szerzett magának roh*dt sok ügyfelet, hogy semmi áron vállalt el mindent, ingyen visszament garira ha úgy volt, továbbajánlották majd most szinte már nem is dolgozik, csak támogatja az embereket és milliókat keres. Persze ehhez az kellett, hogy évekig zsíroskenyeret egyen de most megvan a gyümölcse. A tudásommal szerintem nincs gond, tanultam közgázt marketinget bár tudom, hogy tanítani igazából csak az élet taníthat de az elvi tudást azt megadhatja az iskola is. A hozzáállásommal viszont igen, mivel lehetetlennek tartom ezt a dolgot, és belebukni azért nem buknék, mert bele sem kezdenék ha nem lenne biztos a dolog, főleg nem pénzzel. Egyébként van egy startup-om találtam egy piaci rést, de egyelőre elég kevés ember érintett a dologban viszont ez olyan, hogy szinte nem is kell vele foglalkoznom. Nem az aranyt tojó tyúkot keresem, szimpla tapasztalatokra vagyok kíváncsi, hogy kinek hogy sikerült. Egyébként a klímásra visszatérve azért csodálkoztam, mert ez a szakma időszaki, télen nem sok munkája lehet, a klímatisztítások, karbantartások is tavasszal szoktak lenni. Az,hogy nincs váltásembere, vagy valaki aki kiugrott volna megnézni mi a baj szerintem elég gyászos (arról nem beszélve,hogy egy 3000ft-os alkatrészt kellett cserélni). Én biztos nem fogom őket többet hívni, ilyen ügyfélkezelés,hogy szinte én éreztem magam,hogy fel mertem hívni :) Látszik, hogy Ő maga volt a szerelő. Kicsit tovább túrtam, nem telt fél perc találtam is rögtön egy másik céget,20km-re tőlünk. Felhívtam, a fickó már telefonba felmérte a problémát, majd közölte hogy valószínűleg ez vagy az az alkatrész ment tönkre, és ha az megfelelne nekem, hogy 2órán belül ott a szerelő, akkor ott helyben meg is csinálják, és kiszállási díjat sem kell fizetnem, mert egyrészt ott dolgoznak a közelben másrészt amúgy se nagyon szoktak kérni, mert beleépítik a munkadíjba. Szóval én mondtam, hogy persze megfelel, 1,5óra múlva csörgött a telefon, hogy 10perc múlva itt lennének jó-e, kijöttek 15perc alatt megcsinálták az alkatrészt meg ott helyben megvettem tőlük, nagyker ár felett kicsivel, utánanéztem neten és nem húztak le , cakkpakk fizettem 6000Ft-ot kiszállással együtt, meg elégedett voltam a dologgal,a szűrőmet is kipucolta "ingyen:)" mert mondta,hogy elég gyászos és ingyen kipucolja mert nem bírja nézni, így aztán adtam a szerelőnek +2E jattot mert jófej volt, és máskor is őket fogom hívni..
2013. aug. 26. 00:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Gerilla marketing meg veletlenul sem az ismerosok nyekteteserol szol szoval elobb olvass utanna. Amiket itt leirtal azok utan pedig szerintem ne reklamozd magadat, hogy kozgazt es marketinget tanultal mikor dunsztod sincs az egeszrol...

Olyan vallalkozast meg az eletbe SOHA nem fogsz talalni amibe akkor fektethetsz be amikor 100% a siker.... A neveben is benne van, hogy vallalkozol valamire tehat kockkaztatsz. Aminek ha mindegy egy szabalyat es lepeset JOL megleped akkor viheted valamire kulonben elvezstel. Szoval szerintem hatalmas tevhitben elsz errol az EGESZ temakorrol.

Azert kivancsi lennek, hogy TE a neten hogy tudtal utanna nezni a nagyker araknak mivel a nagykerek arai nem igazan elerheto a kozonseg szamara mivel szuksegszerutlen is lenne, illetve a nagykereknel nincs olyan fajta "ar-stabilitas" mint a kiskereskedelmben. De ha ugy erzed nem fizettel sokat akkor rendben van.

Vegul pedig az a szemlelet mod, hogy hugyert fingert dolgozunk es belemegyunk egy arversenybe gyakorlatilag sajatmagad halalat fogod elokesziteni. Ugyanis ha nyomott arakon dolgozol csak azok lesznek nalad akik olcso arat keresik ezzel rakenyszerited magadat, hogy olcso alkatreszekkel, olcso eszkozokkel dolgozz mivel ez fer bele... Aztan mikor mar ugy gondolod hogy emelesz az arakon az ugyfelek tulnyomo resze elfog partolni mert csak az ar miatt valasztott! Mai vilagban raadasul olcsosgabol nem szabad kiindulni mert nem erre van igeny. A minosegi szolgaltatasokra van igeny es meg is fizetik. A csoro retegnek akinek az ar lenne a fontos annak ugysincs kerete ilyenekre. Szoval a lenyeg ne arversenybe menj bele adj plussz szolgaltatast az ar melle aminek van erteke....

Amugy telen is kozel annyit dolgoznak a klimasok mert a legtobb beszerelt klima hideg-meleg szoval van akkor is munkajuk boven hidd el.

2013. aug. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Linkoln ***** válasza:
56%

Skót vagyok üzleti téren, és minden téren..

Azt hittem hogy mindenki az árat nézi.

Hosszas tanulás, tanulmányozás, és tapasztalat árán kellett ráeszmélnem hogy hiába sír a nép hogy nincs pénze, a minőségi dolgokra vágyik.

Szinte mindenki. Hihetetlen...

Minden sporteszközben, lakberendezés szepontjából, autók, elekronika terén, midnen téren...

2 dolog eladható:

A marha olcsó, és a marha minőségi.

A marha olcsón alig keresel valamit. ÉS a sok hülye gyerek is az olcsó termékekben utazik, tőke nélkül.. Sokkal nagyobb a réteg akivel versneyr ekell szálnod. Csomót kell dolgozni kevés pénzért.

A minőségi dolgokban pedig sokkal kisebb a vevő réteg, de van! És itt már nem azt nézik hogy 500ft-al drágább vagy-e a másiknál... Ide marketing kell inkább.

Sokkal kényelmesebb és biztosabb a dolog.

Ehhez viszont ismét tőke kell. 10-20 Millió/fő tényleg helytálló. Után 10 millió/alkalmazott. Ez persze csak egy nagyon kerekítőleges szám. Csak hogy mondjak kicsit tényszerűbb adatot is.


"Szerintetek mi az amivel be lehetne robbanni a piacra, és mondjuk megélni belőle? Tudom, akkor mindenki azt csinálná.. :)" Ezt jól mondtad.

De hogy válaszoljak is rá:

Olyat válassz, amire van vevőkör, kisebb az eladó kör, nem annyira idő igényes, támogatják, fekszik neked, van rá módod, szükség van az űzéséhez valamire amid megvan.

Nem kell hogy mindnek megfleljen.

De mondjuk ha van egy halom földed, mezőgazdasági gépeid, szeretsz dolgozni, az átlátható dolgokat, akkor erősen ajánlott a mezőgazdaság...

Támogatják, biztos profit, és a két szemeddel látod amit csinálsz.

Ez 1 példa. Egészen másban is lehet gondolkodni.

2013. aug. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!