Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Piacolni lehet külön vállalkoz...

EagleHUN kérdése:

Piacolni lehet külön vállalkozói engedély kiváltása nélkül?

Figyelt kérdés

Szóval ha mondjuk valakinek van fölösleges termése, pár kg dió stb... az a helypénzt befizetve (elvileg így adózva) kiülhet eladni? Persze így se számlát se blokkot nem tud adni.

Én úgy hallottam hogy pár százezer (200e?) forintig éves szinten ezt bárki megteheti, anélkül hogy erre a tevékenységre külön vállalkozói kellene és külön adóznia.

Azt tudom hogy használt cikk eladásnál ez működik (Vatera-TeszVesz...).

Hogyan működik ez a dolog így 2013 tájékán a zöldségekkel és gyümölcsökkel is meglehet ezt csinálni?


Másrészt ha jól tudom a "bartel" üzlet vagyis a cserebere is teljesen adómentes, tehát ha Diót Mézre cserélek a piacon vagy ilyesmi az is legális ha jól értem?



2013. aug. 28. 16:29
 1/3 anonim válasza:
Számlát mindenkinek kötelező adni..és én úgy tudom, hogy csak akkor vihetsz piacra árut ha van őstermelő igazolványod és akkor már számlát is tudsz adni mert arra ugye kell az őstermelői szám.
2013. aug. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Törvényi szabályozás szerint nem.

Teljesen mind1 ha csak egy kosár almát viszel ki a piacra,az már kereskedelmi tevékenység,így minimum őstermelőit ki kell váltani rá.A legtöbb piacra be sem engednek vmilyen engedély nélkül,persze vannak kivetélek.

2013. szept. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

És akkor ezek szerint az őstermelői egyenértékű egy vállalkozói engedéllyel, tehát számlaképessé tesz?

Vagy az őstermelői mellé mindenképpen ki kell váltani a vállalkozóit is ahhoz hogy számlaképes legyek?

Melyik a jobb?

Egyébként van föld a nevemen de nem én művelem (ez nem hátrány az őstermelőinél?), én a természetben szedett (dió, csipkebogyó, galagonya, kökény, som...) és abból előállított termékek árúsításán gondolkodom.

2013. szept. 7. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!