Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyire érdemes vidéken...

1980szilvike kérdése:

Mennyire érdemes vidéken mobiltelefon szervíz boltot nyítni? És mennyibe kerülne ez vajon? Mármint az indulás stb!?

Figyelt kérdés
2013. szept. 14. 22:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint nem éri meg, mivel olcsóbban kijön az ember, ha vesz egy újat és az csak új... Az indulás előtt még vállalkozói igazolványt kell csináltatni, cégbejegyzés, törzstőke, engedélyek, üzlethelyiség, bérleti díj, műszerek-alkatrészek beszerzése, szakember-munkaerő keresése, ennek az adminisztrációja...

a helyedbe vmi mást néznék, de te tudod!

2013. szept. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Vidéken tényleg nincs sok értelme, maximum akkor talán ha árulsz is használtakat meg újakat is függetlenül plusz tartozékokat stb... Célszerű még más eszközöket is árulni, adathordozókat, kisebb műszaki cikkeket, esetleg célszerű számítógép szerelésbe is belevágni meg tudtommal ezek a kis vidéki vállalkozók leszoktak szerződni egy nagyobb céggel hogy oda hordják fel a javítani kívánt eszközöket ha ők már nem boldogulnak cserébe olcsóbban megcsinálják és nem a vásárlónak kell rohangálnia, plusz mindenki jól jár. Nem nagyon vagyok jártas ilyenbe de én fülelgettem ilyenek után és sokan csinálják így. De célszerű olyan műszaki boltot nyitni ami inkább bizományi és javításokkal is foglalkozik, tehát majdnem mindennel ami a szórakoztató és híradástechnikai eszközökbe van benne. De ez is vidéken akkor érné meg ha egy nagy városról van szó vagy egy forgalmas főút mellett lévő kisvárosról.

Szóval én ezt azért jól meggondolnám, arról nem is beszélve amit az első írt hogy ugye vállalkozóit ki kell váltani, bejegyeztetni, helyiséget bérelni, helyrepofozni akkor tűzoltókkal plusz a NAV-al le ellenőriztetni, akkor egy rakás munka, és még kitudja még mi, plusz a polcok, asztalok, munkaeszközök beszerzése, szóval erre számolj minimum 3 milliót ha teljesen 0-ról indulnál, és szerintem ezzel még keveset is mondtam. Meg persze durván 2-3 heted is rámegy az ügyek intézésére, szükség esetén még utazással is jár ami megint pénz akármivel megy az ember, főleg ha messze is van.

2013. szept. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy ilyen javito munkatars bere egy elektronikai gyarban netto 130-150kozott kezdodik es akkor hibakeresessel es egyeb dolgokkal nem is kell neki foglalkozni csak a javitassal! Tehat ez a 130 ez a minimum ami szeretnenek megkapni. Ez a netto 130 viszont nektek kb 260.000ba kerulne amit meg a rezsi, berleti dijjon es egyeb vallakozoi terhek mellett ki kell termeltek, plusz meg a TI beretek is!!Szoval ezzel kalkulaljatok!

Ha meg markaszervizt akartak ahhoz meg kell egy csomo "bizotvany" adott cegtol ami ugyszint penzbe fog kerulni nem kevesbe!

2013. szept. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat...igen talán egy bizományi féle üzlettel talán jobban járnénk .
2013. szept. 16. 22:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyobb városokban, talán.
2013. szept. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!