Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Saját készítésű termékek eladása?

Saját készítésű termékek eladása?

Figyelt kérdés
Egy éves kisfiammal vagyok itthon. Szeretek kézműveskedni és hát valljuk be gyerek mellett mindig jó egy kis plusz bevételre szert tenni. Készítettem néhány babát, gyerekjátékot, gyerekholmit, szappant, egyebeket. Arra gondoltam, hogy értékesíteném ezeket a közeli piacokon, esetleg egy-két bababoltot is felkeresnék, hátha valaki megvenné a termékeimet. Milyen szabályok vannak a saját készítésű termékek eladására vonatkozóan? Számlát csak kéne mellé adni gondolom. Ez mivel járna? Mert úgy tudom, hogy aki számlaképes, annak a NAV felé havonta egy fix összeget be kell fizetni...nem hiszem, hogy ezt fel tudnám vállalni. Légyszi segítsetek!
2013. okt. 3. 16:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha van adószámod, akkor elég egy blokktömb. Tovább értékesítésre nem hiszem, hogy el tudnád adni, de te saját kezűleg eladhatod. Néhány 100 ezer forintot árulhatsz így, de ez felett már valamilyen vállalkozási formát kell választanod. De a legegyszerűbben a NAVnál tudot ezt kinyomozni.
2013. okt. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, így legalább már el tudok indulni egy irányba...remélem sikerül!
2013. okt. 3. 18:48
 3/3 Kolibri71 válasza:
En ma voltam a NAV-nal, konkretan nem tudott valaszt adni.
2015. aug. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!