Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy maszek kis bolt megteheti,...

Egy maszek kis bolt megteheti, hogy csak akkor ad el cigit, ha veszel mellette valamit? Mármint magában csak egy doboz cigit nem vehetsz?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi, hogy van e ennek valami szabálya, vagy törvény, ami ezt megakadályozná.
2009. nov. 10. 09:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet nem tehet!Ha a boltba te nem akarsz semmit venni csak 1darab zsömlét akkor is ki kell hogy szolgáljon téged!

Nem is hallottam még ilyet,hogy ha csak cigit vennék akkor nem is vásárolhatok!Én többet nem is mennék abba a boltba..

2009. nov. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen, hogy kötelezzen arra, hogy vegyél még valamit.

Én nem foglalkoznék az ilyennel, ha neki nem bevétel egy doboz cigi, akkor ott hagyom a francba. Van másik bolt.

2009. nov. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Gondolom illegálisan akarsz cigit venni, azaz nem vagy még 18 éves. Én csak így tudom elképzelni. Mondjuk akkor duplán vét a boltos, egyrészt mert kiszolgál cigarettával, másrészt azért, mert mást is vásároltat veled. Viszont ezt kihasználja, mivel valószínűleg azért jársz oda, mert máshol nem adnák ki a cigarettát. Ugye? (Az én fiam 16 éves, és hajam égnek áll, hogy mit ki nem találnak ha cigit akarnak venni...( Pedig én nem engedem, dehát ez a mai világban édes kevés.)
2009. nov. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

elmúltam már 18, 25 vagyok. ez egy falusi kis bolt, ez az egy van a környéken, szóval válogatni sem lehet, és csak akkor vehet az ember cigit, ha vesz mást is, ráadásul ki is írják plakátra.

esetleg fel lehet őket jelenteni valahol emiatt?

2009. nov. 10. 09:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor bocsi, tévedtem, azt hittem kiskorú vagy. Igen, fel tudod jelenteni. Először is kérd a "vásárlók könyve"-'t, minden boltnak rendelkeznie kell vele. Enélkül ki sem nyithat. Ezen kívül a területileg illetékes fogyasztóvédelmi hatóságnál is panaszt tehetsz. Fogj egy telefonkönyvet, és keresd ki a címüket.
2009. nov. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az eladó szempontjából: A dohányon annyira kevés a haszonkulcsa, hogy az szinte semmit nem hozna, ha mindenki csak cigiért menne be, a nagyvárosban pedig megvenné a többit. Így próbálja rászoktatni a vásárlókat, hogy mást is vegyenek nála, hogy megélhessen. Nem mondom, hogy tuti jó megoldás, mert lehet hogy még kevesebb vevője lesz, pláne ha megsértődnek, mint a válaszolók.
2009. nov. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez enyhén szólva bunkóság lenne. Már eleve az is az, hogy megszüntették a régen jól bevált módszert miszerint szálra is lehetett vásárolni cigit. Az ára simán indokolná ráadásul régebben fillérekbe került és akkor adtak szálra ma már nem..nevetséges a kereskedelem. Ne is panaszkodjanak ha sz...ul megy hisz fogalmuk nincs KISZOLGÁLÁSRÓL egyeseknek.
2009. nov. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!