Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mibe vágjak bele egy kis...

Mibe vágjak bele egy kis zsebpénz érdekében?

Figyelt kérdés
Szeretnék valami kisebb bizniszt elkezdeni csak nem tudom hogy pontosan mit is. Kis dologban gondolkozok amihez nincs szükség sok pénzre olcsó alapanyagú és én is el tudom készíteni majd esetleg interneten eladni. Van valakinek valami ötlete?
2013. okt. 29. 03:27
 1/6 anonim ***** válasza:
vállalkozói engedélyed van?
2013. okt. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Rendelsz valamit külföldi oldalról, amit magyaron nem kapni, aztán eladod kicsit nagyobb pénzért.
2013. okt. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1. nem kisiparos szeretnék lenni hanem valamivel csak így foglalkozni nagyon kicsibe.

2. köszönöm ez egy jó ötlet utánanézek mit lenne érdemes

2013. okt. 29. 15:48
 4/6 anonim ***** válasza:
de ha külföldről rendelsz olcsóbban akkor az adókülönbözetet jelenteni kell a NAV felé, mert az adócsalás bűncselekmény.
2013. okt. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Linkoln ***** válasza:

Sajnos, még ha ráfizetéssel adod el is tudnia kell róla a navnak.

Magánszemély nem értékesíthet semmit haszonszerzés céljából.

Új áru, nem lehet ingóság.

2013. okt. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Még a kis dolgokhoz is kell vállalkozói engedély, nem kell ahhoz kisiparosnak lenni.

Ha csak úgy üzletelsz össze-vissza engedély nélkül, előbb utóbb megtalál a NAV aztán nézhetsz...

Az az dolog ami neked úgy tetszett, hogy külföldről beszerzel dolgokat, majd a hasznodat rátéve megpróbálod továbbadni, üzletszerűen végzett tevékenység, adóznod kell belőle, szóval mindenképp le kell jelenteni, ha később nem akarsz problémákat.

2013. okt. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!