Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van olyan itt, aki "jó"...

Van olyan itt, aki "jó" állást hagyott ott, hogy inkább saját vállalkozást alapítson?

Figyelt kérdés

Alkalmazottként dolgozom már 7 éve, ugyanannál a cégnél, és bár a pénz jó (~250 nettó), viszont túl sok idő, túl sok a kötöttség, túl sok a főnökből...

Most már összespóroltam annyit, hogy be tudjak indítani valami saját vállalkozást, de azért tartok tőle. Van olyan, aki hasonló cipőben járt? Utólag visszanézve, megérte? (Elsősorban NEM anyagilag, a kellemesebb körülmények, rugalmasabb időbeosztás a prioritás.)



2013. nov. 4. 10:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
13%
Attól függ hol akarsz vállalkozást indítani. Ha orbanisztánban akkor felejtős.
2013. nov. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha van jó ötleted és üzleti terved, akkor vágj bele. A legjobb az ilyesmit úgy elkezdeni, hogy a munkahelyet még megtartod, és ha már biztos, hogy belendül, akkor lehet felmondani. Ez persze attól is függ, hogy mennyi munka van mindkettővel, de átmenetileg néhány hónapra talán lehet vállalni együtt a kettőt.

Én már hagytam ott jó munkahelyet, bár nem konkrét vállalkozás miatt, hanem egy kis szabadság kellett, de azért is megérte.

2013. nov. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Apám így tett.


Több lett így a család bevétele lényegesen, de SOKKAL többet dolgozott (heti 40 óra helyett kb. heti 60-at...) és a vállalkozás managelése sokkal több stresszel jár a mai napig, mint amennyit egy "hülye főnök" tud okozni.


Én is vállalkoztam egy időben. Csak és kizárólag a pénzért érdemes csinálni, azt el kell felejteni, hogy ettől majd nyugodtabb életed lesz. A rugalmasabb időbeosztást is el kell felejteni, annyit lehet elérni vele, hogy éjjel nappal hétfőtől vasárnapig dolgozol, ha eredményt akarsz.

2013. nov. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Az ilyen kijelentéseket egyes szám első személyben tedd légyszives. Nekem abszolutte rugalmas az időbeosztásom, és jól is keresek. Az meg megfizethetetlen, hogy nem parancsol senki. Magyarországon borzasztó a hatalommal bíró emberek mentalitàsa, örülök, hogy nekem max ügyintézés során kell szembesülnöm vele...
2013. nov. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szóval azt mondod, hogy te amikor elindítottad a vállalkozásod (mondjuk az első 6 hónapban) akkor pihentél egy hétfőt, amikor csak akartál úgy, hogy ez nem okozott egy fillér kiesést sem? Mert akkor nagy király vagy, nagyon jól csinálsz valamit...
2013. nov. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
12:25: sokféle vállalkozás van, valamelyikkel sokat kell dolgozni, valamelyikkel keveset ugyanannyi pénzért, és ugyanez van munkakörök esetén is. Szóval nincs igazság ilyen szempontból, de ez van.
2013. nov. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A vállalkozásban nincs olyan, hogy, mert nem dolgoztam. Nálad valami nagyon nincs rendben. Van kiesés, ha elromlik egy gép, lebetegszik az ember, vagy más probléma van, de az nem kiesés, ha pihenés közben nem keresek pénzt. Azt a pénzt sosem szabad sajnálni, amit nem kerestem meg. A kukorica is képes biológiailag 200 mázsát teremni egy hektáron, még is örül a paraszt, ha 120-t sikerül learatni, nem azon kesereg, hogy lehetett volna 150 is. Nem a mezőgazdaságban vállalkozom, csak egy példa volt. Te valamit nagyon rosszul fogsz fel, ha sajnálod azt a pénzt, amit a pihenés helyett kereshettél volna. Ha kevesled a pénzt, és ezért szakadásig dolgozol, akkor reálisabb célokat kell kitűznöd magad elé. Ha nagyon megerőltetném magam, kereshetnék másfélszer ennyit, de minek? Amire nekem igényem van, azt ennyiből is tudom finanszírozni, nekem ez elég.
2013. nov. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
"A vállalkozasban nincs olyan, hogy kiesés, mert nem dolgoztam" Így hangzott volna helyesen az első mondat, csak tabletről írok.
2013. nov. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kicsit úgy érzem máshogy éljük meg a gazdasági kérdéseket, úgy érzem....


1 személyes vállalkozásban, ahol mondjuk szolgáltatsz és annyit keresel amennyi bejön a hónapban ott így van. Ahol van mondjuk 40 melósod, akik ha nem adsz nekik utasítást akkor 50%-on "pörögnek" egész nap, a határidők mennek, a költség ugyan annyi ott már más a tészta.

Csak, hogy a mezőgazdaság példádnál maradjak:

Nem kesereg a paraszt, ha 150 helyett 120 mázsa kukorica termett. De akkor kitépi az összes haját, ha aratáskor "nem dolgozik egy napot mert neki most pihenni támadt kedve" és a melósok, akik leszedhették volna 1 nap alatt a termést csak a felét szedték le, mert ugye "nem vót' főnök", másnap esik, a sárba nem lehet dolgozni a termés fele meg megrohad.


Nem tudom milyen ágazatban vállalkozol, nem is érdekel különösebben, de hidd el, van nem egy olyan ágazat, ahol nem teheted meg, hogy úgy szabd a szabadidődet, ahogy az neked jólesik. Hanem pihensz, amikor épp nincs meló és tudsz.

2013. nov. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Érdekes vélemények, köszönöm.


Szerintem kicsit elbeszéltek egymás mellett. A legtöbb vállalkozásnál úgy gondolom, hogy igen, a sok pénz a cél, és ahhoz bizony rengeteget kell dolgozni.

Ezért írtam bele a kérdésbe, hogy elsősorban nem az anyagi oldala érdekel. Ha a jelenlegi fizum 70%át megkapom, viszont nem cseszeget minden nap a saját hibáiért a főnök, ha nem kell néha 10-11 órát dolgoznom egy papíron 8 órás munkanapon, ha el tudok menni a munkahelyemről 1 órára ügyintézni amikor szükséges, az megérné nekem. Hajjaj.

2013. nov. 4. 16:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!