Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Tapasztalt üzletember segítene...

Tapasztalt üzletember segítene hogyan kezdjek ez egy ipari vállalkozást fiatalon?

Figyelt kérdés

Üvegtervezést tanulok már sok éve, de rá kellett jönnöm, hogy a tanulmányaim folytatása nem = azzal, hogy hagynak az iskolában a műhelyben úgy dolgozni, hogy már az egyetemen is meg tudjak élni a művészetemből, akármimből.


Szóval szararcok.


Nem is akarom annyira erőltetni. Arra gondoltam, hogy magam vásárolom meg az üveg megmunkálásához szükséges gépeket, de nem tudom hova helyezzem a műhelyemet, hogyan kezdjem az értékesítést, marketinget, jelenleg lakótelepen élünk még pincénk sincs...


A műhelybérlés nagyon drága egy diák számára. Beszéljek valkaivel az önkormányzatnál? Van ötletetek?


Elkezdtem építeni 1-2 gépet, de lakótelepi lakás szobájában és szó szerint kezdek már beleőrülni, nem tudom hol van a dolgok vége.


Vannak cégek akik rendelkeznek a gépekkel amik kellenek nekem, de aranyáron kínálják a szolgáltatásukat, így befutóként még nem tudok úgy kalkulálni, hogy megéri-e kifizetni, komolyabb projectekbe sem tudok, és merek így belenyúlni, annyi pénzem nincs.


Szóval nem tudom hogyan induljak el.


2013. nov. 17. 06:08
 1/10 A kérdező kommentje:

Egyedi gyártásban gondolkozom.

[link]

Ilyesmiket csinálnék, külföldi piacra főleg, művészeti galériákba. Gondolkozom a robotizált megmunkáláson is, robotokat is szívesen fejlesztenék, de ehhez is kell egy bizonyos alap, amivel gépet gyártok (minimum egy cnc) Ha a cnc megvan, meg pár szerszám, már vastelepi vasárból, és saját tanult mérnöki tudásból össze tudok rakni összetett mechanikákat, amik megcsiszolják nekem formára az üveget.


Persze áramot is be kell vinnem a rendszerbe amit ki kell fizetni, és akkor még nem is beszéltem arról, hogy bejelentett-e a tevékenységem, stb. Nem is tudom mi számít hobbinak és mi az ami már bejelentésköteles.

2013. nov. 17. 06:13
 2/10 anonim ***** válasza:
Szokott lenni pályázat kezdő vállalkozóknak akár 3M ft.
2013. nov. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem bízom ezekben a pályázatokban.... üzleti modellem nincs, tapasztalatom sincs. Befektetővel szívesen működnék együtt, de amíg nem tettem le az alapokat, velük sem "merek"
2013. nov. 17. 06:46
 4/10 anonim ***** válasza:
Itt van a kutya elásva! Hiába van ötlet, ami tán jó is lehet, ha nincs pénz a megvalósításra! Tőke hiánya miatt, sajna nem jutsz előre. Mersz nagyot álmodni, de nem jó helyre születtél. Mintha csak a magam sorsát látnám újra, bár én már túlvagyok a felén.
2013. nov. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azt ne hidd, hogy komoly befektető foglalkozni fog veled, ha nem tudsz neki mutatni egy részletes üzleti tervet.
2013. nov. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Üzleti tervet csak akkor tudok felmutatni, ha már kiismertem magam a piacon. De ahhoz prototípusokra, mintatermékekre, piackutatásra van szükség. Utána jöhet a "gyártás"
2013. nov. 17. 08:58
 7/10 A kérdező kommentje:
Esetemben díjazott műalkotások szériagyártása.
2013. nov. 17. 08:58
 8/10 A kérdező kommentje:
A gond tényleg csak az, hogy most olyan lépcsőfokok hiányoznak, mint hogy hova tegyem az első gépet. Belvárosban lakunk, a lakásba nem lehet tenni. Főleg mert hangos is.
2013. nov. 17. 08:59
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért van némi káosz a fejedbe...


De akkor fordítsuk meg a szituációt:

Te adnál valakinek befektetési célzattal pénzt, akinek:

- nincs tapasztalata

- nincs gyakorlati tudása

- feltehetően még komoly szakértelme sincs, mert épp, hogy valami suliba jár

- és 0 ft-ot tud hozzátenni?


A másik dolog, hogy egy "műalkotás" attól műalkotás, hogy egy szakember egyedi munkája. Ha elkezded tömeggyártani megszűnik a műalkotás mivolta és semmivel sem lesz több, mint a több ezer kínai tömeggyártott gagyi.


Ami járható út, hogy elvégzed a sulit, dolgozol valahol a szakmában pár évet tapasztalat és pénzszerzés céljából és akkor futsz neki újra.

2013. nov. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Művészetből nagyon keveseknek sikerül megélniük.


Szerintem keress egy céget (ha van) ami ilyen témában és termékekkel mozog és próbálj náluk gyakorlatot szerezni (akár fizu nélkül).


Pályakezdőt, 0 gyakorlattal, 0 tapasztalattal, 0 üzleti tervvel senki sem fog támogatni. Önkormányzatok sajnos nem jótékonysági intézmények, futhatsz náluk 1-2 kört, de én kizártnak tartom hogy piaci ár alatt bármit is adnának.


Nem tudom milyen géppark szükséges ehhez, de ha milliós tételű akkor én veszett ügynek látom.

2013. nov. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!