Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Főállással rendelkezőknek is...

Főállással rendelkezőknek is léteznek vállalkozóvá válási támogatások? Vagy már meglévő őstermelőként vagy vállalkozóként vannak ilyen lehetőségek?

Figyelt kérdés

Tehát,eddig regisztrált álláskeresőként voltam nyilvántartva és tudtam,hogy van sok önfoglalkoztatást segítő támogatás...(melyeknek ugye feltétele a munkanélküliség). De most szerencsére sikerült elhelyezkednem viszont a vállalkozás iránti érdeklődésem nem apadt,sőt (nem is fog). Az őstermelőit idén decemberben mindenképpen kiváltottam volna, ki is fogom. Így,már főállás mellett is meg kell fizetni első évben a minimálbér utáni járulékokat? Mert ha nem,akkor akár holnap is kiválthatnám,nem kéne várni decemberig.


Csak most azt nem tudom hirtelen (1 hete dolgozom),hogy így már bejelentett főállás mellett,mik a lehetőségeim illetve vannak-e? Mielőtt kiváltom az őstermelőit tudok pályázni valamire? Vagy miután kiváltottam akkor?

Első lépésként ez az ami érdekel,de aki a vállalkozások tekintetében tájékozottabb,az is írjon,mert jövőre aktuális lehet az is.Tehát idén őstermelőség,s a közeljövőben vállalkozás,mindezt egy főállás mellett.Minden kezdet nehéz,minden pénz jól jöhet.


Köszönöm!



2013. nov. 17. 11:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Vállalkozás indítási pályázatok vannak, főként fiatalok részére minden évben pl az Életpálya Alapítványnál is, vagy a fiatal gazda program, esetleg Darányi Ignác Terves Vidékfejlesztés.


Működő vállalkozásoknak pedig szintén többféle lehetőség adott, a területalapú támogatástól, a helyi Leaderen át, az NFÜ-ig sokfelé,de meg kell felelni néhány kritériumnak hozzá. És attól függ mire van kiírva a pályázat és kinek, mert nem minden vállalkozásfejlesztési pályázatban tud indulni őstermelő és ugyanez igaz fordítva is.


Őstermelőinél a járulékot nem kell megfizetni, ha máshol van 36 órás munkaviszonyod. Jövő évben pedig a járulék alapját, az idei bevétel határozza meg, feltéve ha főállásúba mennél át.


Viszont indulni szerintem önerőből mindenképp csak másodállásban érdemes itthon, vagy pályázati úton.

2013. nov. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Tehát akkor elkezdhetem intézni az őstermelői kiváltását már most?:) Mert ugye azért akartam húzni december végéig,hogy minél kevesebb járulékot kelljen megfizetnem az idei évben. Ez szuper hír,ha már tényleg nem kell várnom!? Heti 40 órás teljes munkaidőben vagyok.:)

Általad írt támogatási lehetőségeknek utána nézek.Hátha találok valamit,amit még a kiváltás előtt kell és lehet megpályáznom.:)

Köszönöm szépen mégegyszer!

2013. nov. 17. 12:22
 3/7 anonim ***** válasza:

A NAV-nál még egy megerősítést azért kérj erről, amikor mész kiváltani, de év elején még így volt, hogy ha nincs meg a 36 órás máshol, akkor kell járulékot fizetni.

Ezért szokták ajánlani a decemberben történő kiváltást.

2013. nov. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Úgy látom idén már, vagy most,nincs semmilyen pályázati lehetőség az induláshoz.Minden esetre köszi és remélem majd őstermelőként sikerül valami.

Őstermelőivel kapcsolatban lenne pár kérdésem,úgy látom értesz hozzá: A termelési helyszín a bejelentett lakcímemen kell lenni? Ha nem,akkor a falugazdászt azon a településen keressem a kiváltást illetően,ahova be vagyok jelentve,vagy azon ahol "működni" fogok? Le lehet több helyrajzi számot is adni? Mondjuk több családtagom házát/kertjét? Köszi!

2013. nov. 17. 15:40
 5/7 A kérdező kommentje:
U.i.: Bár ezeket a helyrajzi számos dolgokat,majd megbeszélem a falugazdásszal (csak a tojás miatt szeretnék többet megjelölni,de ez lehet,hogy nem lényeges),elég ha arra válaszolsz,hogy melyik településen keressem az illetékest. Nekem a bejelentett lakcímemen is van kert,szóval az se gond,ha oda kell,de azt gondolom lehet bárhová.Csak ugye ilyen esetben,ha ez két külön település,akkor hol kell intézkednem? Köszi!
2013. nov. 17. 15:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Ott keresd, ahol be vagy jelentve állandó lakosként.

Ettől függetlenül az ország másik végében is lehet területed, de be kell írni azokat is, ágazatokra bontva. A területekhez igazolnod kell, illetve nyilatkozni arról,hogy ott te tevékenykedhetsz, de ezt belterület esetén nem kérik, ha jól tudom, csak külterületnél.

És a termékköröket is meg kell határoznod.


bővebb info:


[link]


Emellett kell ugye a navos regisztráció és MVH-s is (egyik sem fizetős), de ezeket majd elmondja a falugazdász is.

2013. nov. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tegnap ki is váltottam. Most újra átböngésztem a pályázatokat. Amik vannak,azok mind 4 EUME fölöttieknek járnak vagy vállalni kell,hogy ennyi lesz x év múlva.Én tehát,aki a 600 ezres határt sem fogom elérni,semmiféle pályázatra vagy támogatásra nem is számíthatok,vagy csak épp most lenne ilyen felhozatal? Köszi!
2013. dec. 13. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!