Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Webshop, mint vállalkozás?

Webshop, mint vállalkozás?

Figyelt kérdés
Egyre több webshopot látok hazánkban és úgy tudom, nőtt is a neten rendelések száma. Van pár ötletem. Szerintetek ebből meg lehet élni, vagy csak kereset kiegészítés? És hogyan folyik, mondjuk egy viszonteladás webshopon? Gondolom nem úgy van, hogy a shop tulajdonosa, csak úgy boltban megveszi XY terméket, felrakja, majd eladja. Gondolom viszonteladó.

2013. nov. 22. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Ugyanolyan kereskedés, mint bármelyik másik, csak a neten adja el a cuccot.
2013. nov. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Attól függ mit szeretnél árulni?


De leginkább csak kiegészítőnek éri meg, ha nincs komolyabb tőke mögötted, mert a jelenlegi árversenyben sok a rövid életű "kamikaze", akikkel csak a tőkeerősek tudják tartani a tempót.


b2b-ben viszonteladóként szerzed be a terméket és kiskereskedőként adod tovább.


Ami inkább megéri, az hogy olyan terméket importálsz, ami itthon nem nagyon kapható (de belátható, hogy abból azért elég evés van már), amit nagyobb mennyiségeben érdemes rendelni, vagy "just in time" (csak rendelésre szállítasz) rendszerben dropshipmenttel.


Utóbbinál neked csak számláznod kell,a többit (szállítást közvetlenül a központi raktárról a Te vásárlód címére)a nagykereskedelem, disztributor végzi és neked a nagykereskedelmi árat kell fizetned a nagyker felé, míg Te kiszámlázod a kisker árat, amit a vásárló fizet meg neked. Az árrést pedig Te határozod meg. Nyilván mivel raktároznod, áruba pénzt fektetned nem kell külön, így olcsón tudsz eladni, ami árversenyhez vezet és manapság már egymás alá licitálnak ezek a boltok (lásd pl. argep.hu, arukereso.hu, olcsobbat.hu), amik ugyanolyan terméket kínálnak, mint a konkurens.


Tapasztalat szerint akkor van jó esélyed, ha az első 10-be bele tudsz kerülni ár szempontjából, amit ma már részben csak úgy tudsz elérni, ha Eu-n belül áfa nélkül rendeled a terméket és nem teszed rá a teljes 27%-ot, csak annak egy részét, ami viszont feltételezi, hogy lesz hazai beszerzésed is 27% áfával(amire alig 1-2%-ot tudsz már csak tenni) különben el fog úsztatni a fizetendő áfa és végrehajtás alá kerülsz.


Mindezt csak másodállásban érdemes elkezdeni, mivel elég magasak egy főállású vállalkozás költségei, de persze függ attól is, hogy mennyire vagy tőkeerős, vagy hogy milyen terméket és honnan szerzel be.

2013. nov. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Na ige, ilyesmit sokan csinálnak pl vaterán persze számla nélkül. Utalsz XY felhasználónak XY összeget, ő megrendeli az árút külföldről, és onnan érkezik hozzád.
2013. nov. 22. 15:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Tok jo, hogy irsz dolgokrol kozben meg fogalmad sincs mit irsz. A harom ceg akit megemlitettel kedves Norbert azok egyikse vegez kereskedelmi tevekenyseget!!! Ok csak kozvetito szerepet toltenek be mint egy plaza es a naluk resgisztralt partnerek versenyzenek egymassal akik valojaban webshopot uzemeltetnek! A szezont a fazonnal nem kene keverni!
2013. nov. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem is azt mondtam, hogy ők lennének a kereskedők. Arra utaltam, hogy ezeket az oldalakat használják költséghatékony és eredményes marketingre a webshopok, ahogy én is tettem pl anno, amíg ezzel foglalkoztam főállásúként 4 évig. Így van rálátásom.


Viszont piacelemzéshez érdemes megnézni ott ki milyen áron (hirdet)értékesít és úgy kialakítani az árakat, hogy a top 10-be be tudjon kerülni egy-két behívó termékkel.


+ ahogy a kérdező is jól írja, a számla nélküli vaterázók is mind konkurenciának tekinthetők. Igaz ők így elég veszélyes üzemet folytatnak, mert elég komolyan büntetnek érte.


Épp ezért is mondom, hogy főállásban ezt nem érdemes végezni, mivel egyfelől elég komoly árverseny van, amit csak tőkével lehet túlélni új belépőként a piacon. ennek oka pedig a sok "csinálok egy webshopot" gondolatú kamikaze vállalkozás és a fekete piac hatásai.


De ezt nem csak én látom így:

[link]

2013. nov. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
80%
A webshop már csak azért is éri meg, mert rengeteg költségtől megszabadít, viszont a termékek minőségére figyelj oda, mert ebben az esetben különösen érzékeny a vásárlók igénye.
2013. nov. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!