Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Meddig tart egy kft ügyvezető...

Meddig tart egy kft ügyvezető igazgatójának kártérítési felelőssége?

Figyelt kérdés
2010-ben eladtam a vállalkozásomat, mert veszteséges volt. Volt még adótartozásom, de azt az új tulajdonos nem fizette meg. Kereshet-e még engem ezzel a NAV?
2013. dec. 4. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze, hogy tart. Ha tudtad, hogy nem fogja kifizetni és csak adóelkerülés miatt temettetted el a vállalkozásod, az bűncselekmény, 10 évig nem évül el és börtönbe fogsz kerülni érte. Ha jóhiszeműen adtad el, akkor nem lesz belőle bajod. Ezt fogja tárgyalni a bíróság.
2013. dec. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
csak 5évig!
2013. dec. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

5+1 év, mert a tárgyév mindig hozzá adódik. Nálunk volt hasonló ügy. Mindenki, akivel kapcsolatban állt a válalkozás, berángatták a navhoz. És ott mindig találnak valamit.

Jó tanács, te ne menj el, hanem ügyvédet megbízni, hogy képviseljen. Az indok te nem vagy az országban. Az ügyvéddel nem fognak szívozni, és nem tudnak találni semmit. Vizsont ha bemész, nem biztos, hogy kijössz.

2013. dec. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja azt elfeljetettem írni, hogyha ezt a te hibádnak minősíti a Nav, akkor teljes magánvagyont zárolják, és végrehajtás alá vonják.

Szóval szerezz ügyvédet.

2013. dec. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!