Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért csökken az egyéni...

Miért csökken az egyéni vállalkozók száma magyarországon évről évre?

Figyelt kérdés
Nem éri meg? Rosszabb az embernek a saját főnökének lenni mint egy kituggyamilyen főnök alatt dolgozni droidként?
2013. dec. 6. 22:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%

Ha jó ötleted van, értesz hozzá, van elég pénzed a kezdéshez (max nagyon kevés hitellel), akkor megéri.

Egyéb esetben nem.


Egyértelmű, hogy tönkremennek, amikor egy kisvárosban a 10. virágos üzlet és 48. ABC vagy épp zöldséges nyílik, vagy épp felvesznek annyi hitelt, amit igazából nem is tudnak vállalni.

2013. dec. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ha az állam többet segítene , jobban támogatná az egyni vállalkozókat akkor ez egy biztonságosabb életformává válhat mint egy multinál vagy középvállalkozásnál dolgozni?
2013. dec. 6. 22:56
 3/17 anonim ***** válasza:

Ezt csak akkor látod meg, mikor már beindult az üzlet. De ahhoz, hogy sikeres legyél nagyon sok minden más is kell a jó ötleten túl.


De ha pl. valamit feltalálsz vagy építesz vagy bármi, akkor neten el lehet adni az ötletedet vagy licitálást indítani és ha összegyűlik annyi pénz, amennyi a termékhez kellene, akkor megkapod az összeget. Sajnos már nem emlékszem a weboldal címére, de szinte biztos hogy amerikai.. keress rá, hátha megtalálod.

2013. dec. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
39%

Annyi sok bevételt elvesz az állam, hogy csak akkor lehet megélni belőle, ha kidolgozod a beled.

Úgy meg nem lehet élni, hogy a munka miatt felbomlik a család és a baráti kapcsolatok és az egészséged.

2013. dec. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
Azért mert ha havi 75-80 ezres nyereséged van akkor még csak a járulékokat adót, üzletet fizeted ki jobbesetben, és csak nullában vagy kvázi egész hónapba ingyen dolgoztál.
2013. dec. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Miért? Csökken? Ha csökken, akkor nyilván a válság miatt. Van aki bírja szusszal, mások nem. Teljesen természetes folyamat. Akinek nehezére esik kifizetni az államnak az adókat, az ne is vállalkozzon inkább. Régen rossz, ha egy vállalkozásból nem tudsz kiszedni havi 150-200 ezer forintot kiadásokra (tankolás, adó, egyebek). Akkor inkább ne is vállalkozz. Nekem egy sima kis boltom van, egy héten 4 nap van nyitva, mellette piacozok, nem kell megszakadnom, még is jól megélek belőle, mert igyekszem jól csinálni. Az én boltom meg volt kb 4 millióból kulcsra készen. Pedig ez egy 70nm-es családi házból lett kialakítva (a 4 millióban a ház ára is benne van). Mások egy 20 nm-es trafikra locsolnak el ennyit, pedig az csak egy üzlethelyiség, ami talán csak bérlemény. Nekem az a trükköm, hogy sosem vállalok többet, mint amire képes vagyok. Nem attól lesz egy vállalkozó sikeres, hogy sok üzlete, sok alkalmazottja van. A netto kereset a hiedelmekkel ellentétben nem nő egyenes arányban a boltok számával. Pont fordítva. Én amúgy értek is ahhoz, amit csinálok. Nem úgy történt, hogy kitaláltam, hogy holnaptól én vagyok a boltos. Ebben nőttem fel, ellestem a szüleimtől minden praktikát, sőt újabbakat találtam ki.


Én nem értek egyet a vállalkozások támogatásával. Ugyan leírva jól hangzik, hogy "támogassuk a vállalkozókat", ugyanakkor a gyakorlatban olyan helyzetekbe kényszeríti bele az embereket, amiket maguktól nem vállaltak volna. Egy pályázaton nyerni iszonyat kötöttség. Van egy kolléga, aki nyert 20 millió vissza nem térítendő támogatást. Meg is nyitotta belőle az új boltot, amit amúgy az életben nem nyitott volna meg. A pályázat nyerés egyik feltétele, hogy 5 ember kell neki alkalmazni 2 évig. Csak hogy az üzlet nem jött be, havi 2 millió mínuszban van. Ha bezárja a boltot, vissza kell fizetnie a 20 milliót, ha tovább csinálja, havi 2 milliót bukik, amit vagy ki tud termelni a másik boltjából, vagy nem. Na az ehhez hasonló esetek miatt életveszélyes a vállalkozásokra nézve a támogatás.

2013. dec. 7. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
59%

Utolsó válaszolóval teljesen egyetértek, annyit tennék hozzá, hogy nem a támogatás veszélyes, hanem az, hogy ha erőn felüli követelményeket vállalsz be.

Olyan pályázatot kell keresni, aminek tudod vállalni a feltételeit, vagy nem kell pályázni.

2013. dec. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem pályázatokkal kellene segíteni, hanem az első fél évben mondhatni elengedni/minimalizálni az adózást! Oké hogy van KATA, és ezzel is kevesebb az adó mint volt, de így is -80e ről indul az ember. Egy kezdő vállalkozónak nincs annyi megrendelése hogy ezután még pluszt is termeljen amiből megél.


Államnak csak megérné. Mert ha befut, akkor fizeti az adót éveken keresztül, viszont ha hitelt vesz fel, és bebukja a vállalkozását akkor pereskedhetnek.

2013. dec. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A 6 havi netto 93 ezret a kezdő vállalkozók 99%-a megkaphatná, ha igényelné. Annyi a dolga, hogy előtte pár hónapig regisztrált álláskereső legyen. Én is megkaptam tavaly októberben minden további nélkül.
2013. dec. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 zabmester válasza:

Nem is az kéne, hogy az állam többet segítsen, csak legalább ne nehezítsen ennyit. Ha kezdő vállalkozóként az első hónapban megkerestem száz forintot, ne kelljen többtízezr forint adót fizetnem, például.

Vagy a másik, hogy nagyon sok tevékenységhez ilyen-olyan végzettség kell, amivel ha az ember nem rendelkezik (hiába ért valamihez), sok esetben bele sem kezd a dologba, mert nem akar éveken át tanulni. Értem ezt úgy, hogy simán lehet, hogy van már valamilyen végzettsége, dolgozik is, de váltani akar. Aztán amikor rájön, hogy el kéne végeznie egy 2-3 éves képzést hozzá, akkor inkább hagyja a fenébe a dolgot.

2013. dec. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!