Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kell bármilyen végzettség a...

Kell bármilyen végzettség a törvény szerint ahhoz, hogy mondjuk számítógépeket áruljak?

Figyelt kérdés
A kérdés adott. Mondhatjuk úgy is hogy egy számtech boltot nyitnék. Mindent hivatalosan csinálnék, nem mutyizva. Kell bármilyen végzettség ehhez?
2013. dec. 9. 22:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Egy boltvezetői mindenképp kelleni fog...

Más: tényleg mindent hivatalosan csinálnál? :O

2013. dec. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Biztos olyant vennék fel aki ért is hozzá.
2013. dec. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Miért van olyan elvetemült, aki egy hozzá nem értőt alkalmazna? :D

Mondjuk van: nem egy számtekboltba láttam már műkörmös cicababákat berakva a pult mögé. ;)

2013. dec. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1.


Hol fogják megkövetelni a boltvezetőit? És pontosabban mi az?


2.


Mármint hova vennéd fel? Én nem valakinek dolgozni akarok, hanem saját boltot nyitni.


3.


Hova szeretnél hozzá nem értőt alkalmazni?

Én boltot nyitni szeretnék a saját pénzemből, a saját vállalkozásomként. Nem valaki alkalmazottjaként dolgoznék. Mellesleg 12 éve foglalkozom számítógépekkel, csak éppen hivatalosan nincsen erről semmim. Nem is kéne nekem róla semmi, hacsak nem kötelez a törvény erre.

2013. dec. 10. 01:15
 5/10 anonim ***** válasza:
ha végzettség nélkül csinálod az kontárság és szabálysértési kategória is lehet. Elvileg. De tudok könyvelőket is akik könyvelnek, aztán nem hogy papírjuk, de lila gőzük sincs az egészről....
2013. dec. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Pontosan erre lennék kíváncsi, hogy ki és mikor fog ezért megbüntetni, illetve melyik törvény alapján. Nem szeretnék és nem is fogok semmi törvényelleneset csinálni, ezért vagyok erre kíváncsi. Úgy vagyok vele, hogy hosszútávra tervezek, így semmi értelme a megfelelő szabályok betartása nélkül belevágnom.
2013. dec. 10. 13:54
 7/10 anonim ***** válasza:
ha egy tevékenységre nem ismered az előírásokat akkor nem szabadna belevágni elvileg kereskedelemnél elengedhetetlen a boltvezetői de legalább a megfelelő kereskedelmi végzettség nálad ez műszaki kereskedő, és mivel gondolom javítani is akarsz akkor egy ennek megfelelő végzettség.
2013. dec. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Még nem vágtam bele semmibe. Csak kérdeztem.


A szakmához kellő mértékben értek, dolgoztam is már ilyen boltban, csak éppen egyáltalán nem hivatalosan. Azt hiszem jobb lesz ha megkérdezek valakit akinek van boltja jelenleg is, illetve egy ügyvédet+könyvelőt.


Az eddigi válaszokat köszönöm, és továbbra is várom ha konkrét, jogszabállyal vagy forrással alátámasztható információt tud nekem valaki nyújtani :)

2013. dec. 10. 15:26
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs boltvezeti okj-s tanfolyamod, akkor nem nyithatsz ki. Mivel csak online árulhatsz.

Ha nincs végzettség, nehéz lesz céget alaptítani.

2013. dec. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Helyedben elmennék a legközelebbi Kormányablakba, ők utánanéznek mindennek és megmondják a pontos szabályokat, előírásokat. Nem sokszor voltam, de eddig csak pozitív tapasztalatom van az ott dolgozókról.
2013. dec. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!