Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Piacokon történő árusítás...

Piacokon történő árusítás hogyan valósítható meg?

Figyelt kérdés
Szeretnék piacokon árusítani fehérnemű termékeket. Olyan helyekről venném meg ahol számlát adnak róla. Kérdésem az lenne hogy kell-e Egyéni vállalkozóvá válnom és vállalkozói igazolvány szükséges hozzá? Ezen kívül van-e még valamilyen előírás, szabály ezzel kapcsolatban? Jövedelmem nincs hozzá, munkanélküli vagyok, hitel szükséges a kezdéshez. De látok benne fantáziát. Első pár hónap biztos nehéz, de bele lehet jönni. Megélhetek belőle? Aki piacozik, kérem adjon pár tanácsot!

2013. dec. 15. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Piacon helypénzt kell fizetni. Ha üzletszerűen teszed, azaz ahogy te is szeretnéd,, igen, akkor vállalkozóvá kell válnod.Igazolványt nem kell kiváltani, elég az ügyfélkapun bejelenteni és máris vállalkozó vagy.

A könyvelő havi dija: 5-10 eFT

magad után a járulékok: havi 64efT

plusz adó és 3havonta az áfa különbözet befizetése.

a könyvelőt és a 64ezret akkor is be kell fizetned minden hónapban, ha nincs semmi jövedelmed.

számold hozzá a helypénzt a piacon, plusz kb havi 10eFt iparűzési adót, ezeket is mindenképp fizetned kell

Megér-e? Ki tudja, számolj!

2013. dec. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

10eFt(könyvelő)+64eFt(járulék)+10eFt(ipadó+ helypénz (ennek összegét te tudod)=84eft+helypénz

erre jön az adó és negyedéves áfa..

és! a bevételed jó részét az elején újabb áruba is be kell fektetned, tehát ezzel is kalkulálj, jah és gondolom hasznot, fizetést is akarsz!

2013. dec. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Így már tisztábban látom picit. Könyveléssel nem lenne költség, van a családban könyvelő. Inkább a többi összeg a húzósabb
2013. dec. 17. 14:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Piacon, ha kimész, ellenőrzik a számlatömb meglétét, anélkül nem is adnak helyet, meg a pecsétet is meg kell mutatni. Legalábbis, ahol én voltam.

Mondták a Nav gyakori vendég arra.

2013. dec. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy pecsét 6-10.000 Ft volt, amikor utoljára néztem.

Sok szerencsét!

2013. dec. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!