Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy internetes webshop létreho...

Egy internetes webshop létrehozásához mik kellenek, hogyan kell elindulni?

Figyelt kérdés
Sok olyat is láttam, akik csak egyszerűen a facebook-on árulnak (pl.ruhákat)és rendelést is le lehet adni náluk. Az olyanok is webshop-nak felelnek meg? Vagy azt egyszerűbben is meg lehet oldani? Teljesen új vagyok a témában, szóval minden segítő kommentnek örülök! Előre is köszönöm!

2014. jan. 15. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
35%

Vállalkozói (egyéni vállalkozói), vagy cég alapítás és bejelentés a helyi önkormányzathoz 3.000 Ft-os illeték mellett a tevékenységre, ha jogszerűen akarod üzemeltetni.


Facebookon egyszerűbb árulni, de vannak ingyenes webshop motorok is, amit saját domain és tárhely alá fel tudsz tölteni, éves szinten pár ezer forintért.


Emellett sok marketinget igényel,hacsak nem valami egyedi, vagy keresett terméket akarsz árulni, mert már elég sok webshop van itthon.

2014. jan. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Német_Tibor ***** válasza:
100%

Először is kell egy webshop (ha nem facebookon akarsz árulni). Aztán kell egy céget alapítanod, aki majd a számlákat ki tudja állítani. Le kell szerződnöd egy szállító céggel, aki a termékeidet kiviszi az ügyfeleknek...

De a nagyja nyilván már neked is eszedbe jutott ezekből, ha már ezzel akarsz foglalkozni.

2014. jan. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Úgy annyira komolyan nem akartam ezzel foglalkozni, de az a facebook-os árulás érdekelne. Azért abból is van valamennyi haszon nem? Az hogyan működik?
2014. jan. 16. 16:05
 4/7 anonim ***** válasza:

Ugyanígy.... Lehet persze feketén , reckíroztatva azt, hogy egy adóellenőr beesik a rendelők közé. Kiemelt figyelemmel kísérték az utóbbi időben ezeket és nem keveset szankcionáltak.


[link]



Saját,használt termékek esetén nem kell vállalkozói, de ott meg az üzletszerűség fogalma a buktató.

2014. jan. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az lehetséges, hogy ezek a facebook-os "ruhaeladós/rendelős" oldalak az e-bay-ről rendelik meg, majd adják el a ruhákat? (persze sokkal drágábban). Ilyesmi egyszerű dolgokra gondoltam, amit itthonról is megoldhatok, és van belőle hasznom.
2014. jan. 16. 17:13
 6/7 anonim ***** válasza:

Ott a cikk, azért is linkeltem be, olvasd el, pont erről szól.


Továbbértékesítéshez vállalkozói kell, vagy vállalod a kockázatot, de a büntetés meg lehet több, mint adózni és fizetni a járulékaidat.

2014. jan. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

csupán info:

Facebook-on nem érdemes árulni. Ugyanis árakat nem írhatsz ki, ha megteszed csak időbe kerül és máris zárolják az accountodat. Ez benne van a facebook szabályzatában is.

Amennyiben nem írsz ki árat, akkor békén hagynak de rendeteg üzit kapsz majd, hogy mi mennyibe kerül.

2014. jan. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!