Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hol keressek megfelelő társat/...

Hol keressek megfelelő társat/társakat egy startup vállalkozáshoz?

Figyelt kérdés

A legtöbb sikeres startup céget nem egyedül alapították, hanem általában 2-3 ember. Ezek általában egy baráti körből kerültek ki. A gond az, hogy az én baráti társaságomban csak én vagyok ilyen ábrándozó, vállalkozó szellemű ember, illetve őket nem igazán érdekli ez a dolog. Azonkívül szaktudásuk sincs hozzá.


Ha nem barátok akkor egyetemi társak szoktak együtt vállalkozást alapítani, csakhogy az én szaktársaim bulizós, hülyülős, órára be nem járós csapat.


Szóval azon gondolkodom, hogy különböző fórumokon keresgélek.


Ti az én helyemben mihez kezdenétek?



2014. jan. 15. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

"Ti az én helyemben mihez kezdenétek?"

Mennék bulizni és hülyülni a társaimmal. Valószínűleg ők csinálják jól. Most komolyan...

2014. jan. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Van pár vállalkozói fórum Budapesten illetve szerte az országban(fiatal vállalkozók szövetsége v hasonló), egyébként az ötlet megvan már? Én is vállalkozó szellemű vagyok, írj egy privit ha gondolod! :)
2014. jan. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy "startupom", ami már nem annyira startup, hanem kicsit több. A pontos témát, címet, lényeget nem szeretném megadni, a lényeg, hogy köze van a szexhez.


Hogy őszinte legyek, boldog vagyok, hogy egyedül kezdtem és csinálom a mai napig. Jó az, hogy egyedüli tulajdonos vagyok, nincsen furkálódás, nincsen amolyan "informatikusi" álszentkedés a megjátszott innovációról. Két dolog van: Az én véleményem és annak a következménye: profit vagy veszteség.


Az én szaktársaim a tipikus IT emberkék voltak: Nulla üzleti érzék, nulla szakmai tapasztalat, farmernadrágos pólós innovációról papoló hipszter Zuckerberg-utánzatok. Örülök, hogy nem vettem be senkit magam mellé, Neked is ezt tanácsolom.


Ha valami problémád van, segítség kell, mert nem tudsz valamit megoldani, akkor meg felbérelsz valakit, aki megcsinálja helyetted, de egy életre jegyezd meg, hogy tulajdonosból csak egy lehet: te.

Nem az ügyvezető számít, az csak egy bohóc, aki aláír meg viseli a felelősséget. A Tulaj a lényeg. Senkit se engedj be magad mellé, csak a Te szavad számítson. Természetesen, nem szabad arrogánsnak lenni, kikérheted mások, tanácsadók véleményét, de az utolsó szó csak a Tiéd lehet.


Alkalmazottak tekintetében ne olyanokat vegyél fel, akik hasonlítanak rád, hanem olyanokat, akik ellentéteid: A sokszínuség az ötleteket, újításokat fog hozni.


Továbbá, ne a nemlétező innováció érdekeljen. Ne akarj újat kitalálni. A 21 században élünk, pénz az Isten. Olyat találj ki, ami pénzt hoz. Bármi áron. Nem kell újdonságnak lennie, nem kell, hogy Te legyél az első, aki ilyet valósít meg.

Akik innovatívak akarnak lenni, azok az amatőr vállalkozók, akik presztízskérdést csinálnak a dologból. Te a profitra törekedj, semmi másra.


Aztán max ha híres leszel a dologgal és bekerülsz a TV-be, akkor elhazudsz valami jó sztorit, hogy neked nem a pénz számít. :)


Nem szép dolgokat írtam, tudom, de -őszintén- ez a lényeg. Nem sokan vállalják ezt a véleményt, én vállalom. Ez az igazság. Mindegy, hogy ki mit mond, a hatalmat (tulajdonjog) és a pénzt magad köré kell tenni és senki mást be nem engedni oda.

2014. jan. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3-as, és mi van abban az esetben, ha van egy-két jó ötleted, de nincs pénzed hogy megvalósítsd? Nekem van egy nagy ötletem (ahogy írtad pénzszerzéshez nagy, innovációként nem biztos), de nincs pénzem hogy elindítsam. Pedig fél-1 milliónál többre nem lenne hozzá szükség.

Na ilyen esetben mi van?

2014. jan. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez is lehet egy jó hely társakat találni.


Ha gondolod, írj egy üzenetet, értek egy s máshoz :)

2014. jan. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#4-es!


Erre is van már megoldás, mondjuk én még nem próbáltam, csak olvastam pár cikket róla. (Pedig ötletem nekem is van, csak még nem jutott rá idő, hogy kellő mélységig kidolgozzam. :))


[link]

2014. ápr. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Hellobello23 válasza:
Tudom elég régi a kérdés, de azért írok hátha, végülis mindent meg kell próbálni. Igazából egy ötlet megvalósításához keresünk társát, lényegében ez egy mini közösségi oldal főleg fiatalok számára amely a Snapchatet egészítené ki.
2019. júl. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Hellobello23 válasza:
A tervezést, grafikaikai elemeket megtudom csinálni, azonban applikációt programozni szinte egyáltalán nem tudok, írj ha érdekel,köszi mindent.
2019. júl. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!