Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Magyar-koreai étterem Koreában?

Magyar-koreai étterem Koreában?

Figyelt kérdés

Szeretnék kiköltözni és egy magyar-koreia (NEM csak magyar!) éttermet nyitni Dél-Koreában.

Azt szeretném tudni, hogy van-e ennek esélye, mint külföldi megcsinálhatom-e ezt, ha megszerzem a vízumom?

Köszönöm!


2014. jan. 17. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Minek koreait? Szerinted nem főznéd százszor szarabbul, mint az ottani legrosszabb szakács?


Ha meg sikert akarsz elérni, minimum ilyen szinten tudj főzni és legyen párszáz milliód, amit befektetnél az étterembe: [link]


A srác hosszú évek alatt győzködte meg a főnökeit, hogy 1-2 pontosan kiválasztott magyaros ízvilágú, fúziós magyar-japán kaját vehessen az étlapra.


Az egy hatalmas tévhit, hogy a magyar konyha világhírű és hogy finom. A határtól 30 km-re már semmit se tudnak rólunk a goulash-on kívül és okkal, mert az nem éttermi minőség, hogy minden úszik a disznózsírban, paprikában és verjük a mellünket mellé, hogy világhír, csak a világnak felejtettek el szólni.

2014. jan. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az ugye nem zavar, hogy nem én főznék, hanem koreai szakácsokat vennék fel, akik megfőznék a koreai kaját. Vagy azt hitted, hogy én, mint az étterem tulajdonosa, beállok szakácsnak? :D

Egyébként mondjuk vendéglátásszervező-vendéglős végzettségem lesz, ez az első évem.

Meg engem az nem érdekel, hogy a szakácsnak, akit mondtál mennyi idejébe tellett, hogy fel vegyék az étlapra a magyar kaját, mert nem én leszek a szakács, hanem én leszek a tulajdonos, tehát az van, amit én mondok, aki nem akar magyar kaját főzni, az nem jelentkezik az álláshirdetésre.

Úgyhogy kösz a figyelmetlen megjegyzéseket és még a kérdésre sem válaszoltál -.-"

2014. jan. 17. 12:41
 3/11 A kérdező kommentje:
És ha nem ismerik? Még szép, hogy nem, a magyarok sem ismerik a koreai ételeket (én mondjuk igen, mert már számtalanszor voltam itt a koreai étteremben a városban meg sokat is olvastam)! De majd megismerik. Még ha csak egy koreai vacsorára is jönnek be, akkor is meglátják az étlapon a magyar kajákat is és aki elég nyitott meg kíváncsi az lehet, hogy ha más nem, legközelebb kipróbál egyet.
2014. jan. 17. 12:45
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Értem, tehát az a nagy terv, hogy koreai szakácsokkal főzetnél magyar kajákat. Garantált a siker, az itthoni jó koreai helyek is onnan ismerszenek meg, hogy kistarcsai a szakácsuk, a Lajos, és nem Koreából importáltak munkaerőt és alapanyagot.


Álmodni szép dolog, de a realitás más. Budapesten azért evickél el néhány koreai hely, mert tisztes méretű koreai expat közösség dolgozik itt a Hankook és a volt Hanwa révén, na meg a nemzetközi multik vezetésében és ha valakik, akkor az ázsiaiak kulinárisan ragaszkodnak a sajátjukhoz és semmi máshoz.


Fordítva ez már kevésbé igaz, alig élnek Szöulban magyarok, akik igen, azok is rövid időre egyetemistaként főleg.


Másodsorban, csak hogy a magyar konyha súlyát érzékelhesd, nézz már körbe csak úgy a környékünkön, mielőtt Koreát szemeled ki. Hány sikeres magyar étterem működik külföldön, Európában? Azt hiszem az osztrákoknál van egy a határ mellett és annyi. A londoni "zászlóshajó", a gasztronómia büszkesége, a Gay Hussar nemrég csődölt be, pedig az 50.000 londoni magyar inkább eltarthatna egy magyar helyet, mint az 500 szöuli.


Felőlem álmodozz arról, amiről akarsz, de ha nem vagy wonmilliárdos, akkor felesleges.

2014. jan. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
kb 15 lehetsz. ne haragudj, de szerintem nem sok esélye van a dolognak.
2014. jan. 18. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

kerdezo


jartal mar Koreaban?

2014. jan. 18. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
beszeled a nyelvet?
2014. jan. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Még nem tökéletesen, de igen, beszélem.

Mindegy, úgy látom, ide kár kérdést feltenni, mert mindenki annyira rossz indulatú, hogy az nem igaz.

Képzeld ez, itt Debrecenben van egy koreai étterem, ahol a heti menüben 3 koreai és 2 magyar étel szerepel mindig, magyarok főznek és érdekes mód működik a dolog. Megeszik mind a magyar által készített koreai ételt és a magyart is, úgyhogy ne mond már, hogy a koreai kizárólag koreait eszik, kizárt dolog, hogy egy nép egyedül a saját ételét hajlandó elfogyasztani. Hülyeség!

Mindegy, tényleg felesleges itt bármilyen kérdést is feltenni, mert sosem érkeznek normális válaszok, FŐLEG, HOGY MÉG EGY OKOS SEM VOLT KÉPED VÁLASZOLNI ARRA A KÉRDÉSRE, HOGY MEG LEHET-E CSINÁLNI, ENGEDÉLYEZI-E A KORMÁNY?

Mindent mondtok, csak a válaszra vagytok képtelenek felelni -.-"

2014. jan. 22. 15:13
 9/11 anonim ***** válasza:
ha annyira okos vagy, és beszéled a nyelvet, egy koreait kérdezz meg, vagy írj valakinek, aki ezzel foglalkozik ;)
2014. jan. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Külföldiként hatalmas tőkédnek kell lennie, hogy válllkozást tudja alapítani Dél-Koreában.

Ott nem úgy működik mint itt nálunk, hogy pár százezerrel meglehet csinálni egy kft-t.

Ahhoz, hogy Koreában céged legyen, minimum 10-20 millió forinttal kell rendelkezned.

Külföldiként munkát sem egyszerű kint kapni. Akkor van esélyed, ha olyat tudsz amit a koreaiak nem tudnak, valami nagyon speciálist.

2014. jan. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!