Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ismertek "pénzmosoda" vállalko...

Ismertek "pénzmosoda" vállalkozásokat? Olyanokra gondolok, amik laikusként átgondolva is képtelenség, hogy megérjék?

Figyelt kérdés

Szóval amiről látni, hogy "fedőtevékenység" mert abból aztán nem lehet nyaralni járni meg 2 évente lecserélni az autót stb..


Azt is megírnátok, hogy kb merrefelé található?



#vállalkozás #pénzmosoda #fedőtevékenység #biznic.
2014. jan. 18. 21:46
 1/9 egy újabb válaszoló ***** válasza:
47%
néhány étterem
2014. jan. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Van itt tőlünk nem messze egy panzió, ami üzemel vagy tíz éve, de még soha, egyetlen vendéget nem láttam benne. (Nem parkolnak előtte autók, nem mászkál arra senki, a függönyöket nem húzzák el, stb.)

Csak a tulaj és az ő pár haverja jár oda néha.

Elég fura, mindenki szerint pénzmosoda.

2014. jan. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Csak nézz körül a hipermarketek (Auchan, Tesco) koncesszió során (üzletsor az áruház külső területein).


Na, amit ott látsz annak 80%-a pénzmosoda, ugyanis kb. a menő plázákkal vetekednek a bérleti díjak.


Ja, igen, és akkor a menő plázákat még nem is említettem. Az Arénában dolgozom, van pár bolt, ahol - nem viccelek - van egy eladó, van benne 2x3 pár csizma vagy valami apró csetlő vacak, még csak nem is arany árban, hanem átlagos plázai árszínvonalon. Egy-kettőben még vásárlót sem láttam, még karácsonykor sem! Az üzlet meg van vagy 30 nm, havi több milliós bérleti díjjal. Elképzelhetetlen, hogy megérje.

2014. jan. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az auchan tescoval az a baj hogy azok aláiratnak fél évet, és kénytelen vagy ottmaradni hamegy hanem megy..


Lényegében ugyanazt csinálják mint a vásárlókkal...


Átvernek és lehúznak..

2014. jan. 18. 22:52
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Előbbiekkel egyetértek, ill. néhány kocsimosó szalon, nagyon tipikus. Bár mostmár van pénzmosó államkötvény is, nem értem miért éri meg :)
2014. jan. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Számomra a China Mart a legdurvább. Ázsia center mellett van. De az volt számomra az egészen elképesztő, hogy karácsony tájékán egymást taposták az Ázsia centerben az emberek, miközben a mellette lévő China Mart teljesen, totálisan kihalt volt. Hatalmas pláza szerű valami, amiben van sok raktárhelyiség (ez még oké) és néhány üzlet. Vásárló nulla, karácsonykor a legnagyobb vásárlási láz közepén. :D

Tényleg érthetetlen miért éri meg ott bármilyen üzletet működtetni, ha még karácsonykor sincs senki.

2014. jan. 19. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%
Nem is tudtam, hogy a NAV mar GYK-n is nyomul ... ;)
2014. jan. 19. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem Nav vok csak érdeklődök a vállalkozó világ felé.


A jogszabályokat mindenki el tudja olvasni, de a valóság az egy tök más téma.


Azt veszem észre így amennyire belelátok, hoyg aki a szabályokat követi az hamar beadja a kulcsot..


Régebben (6 éve) én is próbálkoztam vállalkozni, hát 3 hónap után fejreálltam vele, jött a válaszút, hogy akkor most árut veszek, vagy fizetem a kötelezettségeket, vagy belefutok egy hitelbe..


3 évet készültem rá benne volt már a helyiségbe az engedélyekbe mindenbe másfél millióm.


A végén nullával szálltam ki, egy vasam nem maradt, szinte mindent befizettem, a helyiséget meg senki nem vette ki utánna. Fillérekért adtam túl rajta...

2014. jan. 19. 09:11
 9/9 anonim ***** válasza:
A fix 500 Forint alatti fuvardíjjal számoló taxitársaságok is klasszikus esetei a pénzmosásnak.
2014. febr. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!