Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Zöldséget/gyümölcsöt lehet...

Zöldséget/gyümölcsöt lehet nagykereskedőtől házhozszállítással rendelni?

Figyelt kérdés

Szeretnék nyári szezonális gyümölcsárusításba fogni, azonban az időm nem fogja engedni, hogy az árut én hozzam el. Vajon van olyan nagykereskedő, akitől lehet úgy rendelni, hogy az árut házhoz hozza?


Mennyire általános dolog ez?


Mert tudtommal általában a vállalkozó rohangál ezekért...



2014. jan. 24. 19:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyáron szezonális gyümölcsöt nem nagykerből szoktak vásárolni, hanem termelővel kötnek szerződést a strómanok.

(pl dinnye, eper, vagy maga a termelő egyszerű foglalkoztatásba bíz meg valakit az árusítással.)


Nagykerben egyébként heti szállítási útvonalak vannak általában. Leadod a rendelést és kiszállítják ( az időpont és a mennyiség van meghatározva, hogy mennyi minimum kell ahhoz, hogy kivigyék).


Tartós eladásra (ami nem szezon) nem tudom mennyire kifizetődő nagykertől venni a cuccokat, mikor a szezonális termékeket a piacokon közvetlen termelőtől is vásárolhatnak(két szereplő-nagyker és viszonteladó költségeinek és hasznával olcsóbban) és a nem szezonális "mű cuccok" meg ugye a hipermarketekben ott van egy helyen áfamentes importból behozva, megint csak 15-20 %-al olcsóbban.

2014. jan. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van, erre gondoltam.


Természetesen termelőtől vásárolnám, de vajon van olyan, aki esetleg plusz pénzért cserébe a helyszínre is hozná nekem?


Illetve ilyen termelőt hol találok? Piacon kell kérdezősködni vagy menjek ki egy "nagybanira"?

2014. jan. 24. 20:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha neppertől vásárolsz, akkor nem fogod bírni az árversenyt. Főleg a szezonális (eper, dinnye, stb) termékek esetében. A termelők elviszik házhoz az árut, de csak akkor, ha egy egész autónyi terményről van szó, és persze megtéríted az üzemanyag költséget. Mi a krumplit, dinnyét, őszibarackot, kajszit szoktuk házhoz hozatni, a többiért elmegyünk magunk. Termelőket természetesen a nagybanikon tudsz felhajtani. Sok sikert a keresgéléshez. Azt azért elmondanám, hogy az egész koncepciód eleve halálra van ítélve.
2014. jan. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!