Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy bizonyos terméknek a...

Heinemann Artúr kérdése:

Egy bizonyos terméknek a funkcióját le tudom védetni?

Figyelt kérdés

Magának az ötletemnek a funkcióját le tudom védetni? Pl.mint a kinder tojást,nem a formáját,hanem a funkcióját védették le,és elvileg nem is gyárthatnak hasonlót.

De ezt,hogy,illetve milyen formában tudom megtenni?



2014. jan. 31. 08:14
 1/2 anonim ***** válasza:
védjegyet tudsz rá igényelni, kiállíttatni, arra, amit te találtál ki...
2014. jan. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Védjegy nem sokat ér a kezdeti szakaszban. Levédeted, ezzel ki is írtad az ötletedet a konkurenciának. Nekik van pénzük egyből fejlesztenek rajta már is piacra dobható. Piacra is dobják, Te meg épp a levédés fáradalmait pihened és elkezdenéd a próbatermék gyártását, mikor megjelenik a tiedhez hasonló termék a piacon. Ami az ötletedet igazán megvédi az a gyorsaság, gyártass próbaterméket dobd piacra legyél az első. Ekkor vagy felvásárolnak, ami elég jó exit helyzet vagy a konkurencia téged fog erősíteni. Természetesen el is bukhatsz, de legalább szereztél tapasztalatot és a következő ötleted jobban tudod piacra dobni. Az első tapasztalatot megspóroltam Neked. Egyedi Magyarországon még nem létező szolgáltatást, próbáltam levédetni, szabadalmi ügyekben jártas személy el is vállalta, megbíztam keressen rá hasonló szolgáltatásra és ha nincs védjük le. A levédés előkészítése alatt, megjelent a szolgáltatás a plázában. A találós kérdés kinek a barátja csinálta meg a szolgáltatást? Igen a szabadalmi ügyvivő barátja. Pereskedéssel meg csak a pénz meg az idő ment más alapanyagot használtak, mint amit levédtünk volna.


A kinder tojáshoz hasonló termékek szép számmal vannak. Barbis micimackós, verdás tojás. Túl általános funkciót nem lehet levédeni. Pontosan kinder supprise névvel nem lehet csoki tojást, belsejében ajándékkal gyártani.

2014. jan. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!