Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Webshop nyitás Kínából rendelt...

Turbo Jani kérdése:

Webshop nyitás Kínából rendelt termékkel?

Figyelt kérdés
Olyan kérdésem lenne ha én indítok egy webshopot, (teljesen hivatalosan Kft-ként) Kínából szeretném rendelni a termékeket pl ebay aliexpress stb. Azokat teljesen hivatalosan árulhatom ? Csak mert nekem ugye arról nem lesz áfás számla mintha nagykerből vettem volna, se az hogy honnan van... Ezeknek mi a feltételei? Van itt olyan aki jártas ebben?

#vám #ÁFA #elszámolás #kínából áru
2014. jan. 31. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha már lesz kft-d nem fogsz ebayezni :-)


Sokkal jobb b2b oldalak vannak (pl. gyártói kapcsolatokkal), ahonnan számlával, Eu-n belül pedig áfamentesen tudsz majd rendelni.

Kérdés milyen termékkörrel tervezed, mert pl. az elektronika, számtech. eléggé felejtős ilyen megoldással, mert feketén minden más...


mivel nem lesz bevételi bizonylatod, készletbe sem kerül be, így. Esetleg vételi jeggyel tudod megoldani, ha magadtól mint magánszemély megveszed a terméket ás azt eladhatod utána. De ezt könyvelő jobban megmondja.

2014. jan. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mobil kiegészítők tartozékok. Esetleg később telefonok. tudsz ilyen b2b oldalt ajánlani ? Tényleg nagy megoldás lenne ez eun belül és akkor nem szenvedés az áfával vámolással stb...
2014. jan. 31. 18:37
 3/6 Linkoln ***** válasza:

Szia!

Ez így full fekete... Csalsz, csempészel, adót is csalsz... Nem kicsit fekete. Sőt, ha nyitnál kft-t garantáltan véged lenne.

Úgy teheted meg, ahogy bárki más.

Aliexpresszen, ebayen te nem magánszemélyektől vásárolsz, hanem kereskedőktől. ALAP hogy kérsz számlát a vásárlásról.. Vámügyintézed/teted, és már is forgalomban van az áru. Mint magánvállalkozó simán el is adhatod számlával, és minden happy. Csak nagyon lehúzósnak tűnhet.

Azért csillant meg a szemed ezen, mert a fekete kereskedelemben sok pénz van, és ez itt éppen szúrja a szemed, mert a szemed láttára folyik...

Attól még elég béna fekete kereskedelem, bárki lebukik akit le akarnak buktatni... Minden nyomot hagy... Pénzáralmlás, hirdetések.. stb.

Nincsen feltétele a vállalkozás nyitásának. Jártas vagyok benne, ha kicsit konkrétabb kérdéseket írsz, értelmesen segítőkészen válaszolok is. És nem lehurrogva, nem az én tisztem bírálni. Maximum tanácsot adok.

2014. febr. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lesz VÁM, ezt az ország egy FAS* vezetőséget kapott sajnos!
2014. febr. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nálam is ez a kérdés...Én egyenesen a gyártótól rendelném az új ruhákat ebayen keresztül mégpedig Kínából. Csináltam egy próbavásárlást tegnap mint magánszemély...kíváncsi vagyok, hogy milyen számlát küldenek. Utána viszem a könyvelőmhöz és tőle kérek tanácsot, hogy mit is lehetne kezdeni , hogy ne legyen probléma a NAV-val. Igazából a vám és az adó egy sötét folt számomra...nem értem a folyamatot és nem is akarom kikerülni őket. Látom a sok magyar webshopot amik azokat a termékeket árulják 3szoros áron amikkel tele van az ebay vagy az amazon. Valahogy hivatalossá lehet tenni az ebayes cuccokat hiszen akkor ezek a webshopok nem tudnának fennmaradni. Gondolom én....
2014. febr. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Linkoln ***** válasza:

:D Igen, hivatalossá lehet tenni..

Nagyon egyszerű a dolog:

Vázlat szerűen, egy legális gyártó, elfogadható számlát ad ha KÉRSZ!!! magánszemélynek, ha nem is kéri, biztosan nem küldenek semmi elfogadhatót. Sehol... Ezt tudhatnád ha kereskedni akarsz.

Számlával egyszerűen vámkezelteted, és kész. Forgalomba van helyezve. Csak ahhoz hogy forgalomba legyen, eléggé zsebbe kell nyúlni.

A webshopokról meg: Nem nagy eszek, nem teszik legálissá maguk, és nem is álcázzák maguk... Pókereznek nyílt lapokkal...

2014. febr. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!