Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kft ügyvezetője saját vagyonáv...

Kft ügyvezetője saját vagyonával felel?

Figyelt kérdés
Olvastam,hogy 2014.márc.15-től az ügyvezető saját vagyonával is felel a cég tartozásaiért.Mi történik,ha nincs saját vagyona?Ha felszámolják a céget és eltiltják az ügyvezetőt 5 évre,ez befolyásolja azt,hogy a jövőben magánemberként hitelt vegyen fel?Vagy egyéb dolgokban?

2014. febr. 8. 07:45
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ezt hol olvastad? Furcsa lenne, ha egy KORLÁTOLT felelősségű társaság ügyvezetője teljes vagyonával felelne... Már csak azért is, mert ezzel a kedves kormánytagok is megszívnák a saját körbetartozásaikat.
2014. febr. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Itt és még sok más oldalon is... [link]
2014. febr. 8. 08:30
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

Igen, bizony márciustól kiterjesztik az ügyvezető felelősségét nem kicsit, akkor is ha az kft-é. Ha pl bazsi kft tartozik józsinak, és józsi úgy tudja az ügyvezetőnek kacsalábon forgó palotája van, ő dönt, hogy kitől kéri a tartozás megtérítését, már előzmény nélkül is követelheti pl. az ügyvezetőn, aki ez alól akkor és csk akkor mentesül, ha igazolni tudja, hogy a tartozás egyértelműen rajta kívül álló okokon alapszik. És van benne még sok finomság, változik pl. a civileknél a kuratórium felelősége stb. DE ezt itt elég nehéz leírni, mert sok sok ponton változnak ezek - és még rengeteg más dolog, és sajnos a ptkval kapcsolatban most majd folyamatosan változnak a jogszabályok is.

Ha nincs vagyon, akkor nyilván nem tudják rajta behajtani, de folyamatosan fogják éveken keresztül próbálgatni, akár a későbbi munkabérből letiltással is. Az hogy az ügyvezetőt eltiltják-e 5 évre, azért nem ilyen egyszerű. Ahhoz nagy adótartozást kell felhalmozni, vagy gazdasági bűncselekményt elkövetni. Ha eltiltják nyilván befolyásolja, és nyilván a tartozás is, mert ha xy ügyvezető mint magánszemély tartozása lesz, akkor annak már ott semmi köze nem lesz a valamikori kft-hez.

2014. febr. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tud valaki olcsó budapesti ügyvédet akinek a céges ügyek a szakterülete vagy nagyon jártas a témában?
2014. febr. 8. 09:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért nem teljesen értem a cikket, mert ez a lehetőség a Csődtörvényben már évek óta benne van, ha jól emlékszem 33/A. szakasz.
2014. febr. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az új szabályozás szerint igen, bár eddig is voltak felelősségre vonhatási területek, ahol nem mentesítette a korlátoltság, pláne ha az a felelősségre vonás már btk. kategóriás volt.


A "céglovag" törvény meg nem most jött be, hanem 2012-ben.


Talán nem is baj ez, az olyan esetekre nézve, ahol 50-100.000-ből alakítottak kft-ket tőke nélkül és több milliós megrendeléseket vettek fel, előleggel, amit tőke hiányban nem tudtak teljesíteni, majd hivatkozva a korlátolt felelősségre, vándoroltak át újabb cégekbe.


És ugye a jelenlegi aprópénzes kft-k közül akik nem tudják vállalni a feltőkésítést határidőig (megint csak a tőkehiányosok) azok korlátlan felelősségű gazdasági társasággá alakulnak át, vagy megszűnnek.

2014. febr. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!