Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A jövőben szeretnék egy...

A jövőben szeretnék egy vállalkozást nyitni. Honnan szerezhetnék hozzá tőkét?

Figyelt kérdés
Gondoltam kimegyek egy évre külföldre pl Németországba, Ausztriába vagy Svájcba. Milyen munkát ajánlanátok?
2014. febr. 9. 22:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha most nincs munkád, vagy van adósságod,esetleg nem túl jó körülmények között élő (értsd nem tudják rendesen fizetni számlákat, törlesztőrészleteket, stb.) családi vonalad, akkor nagy valószínűséggel az egy év nem lesz elég hozzá. (maximum az alapításhoz)


Épp most írok egy tanulmányt, amiben felmérést csináltam a külföldön dolgozók körében. Én is évek óta csinálom, több vállalkozást is csináltam már itthon, de a vállalkozási célú befektetői szándék még a 3-5 éve kint dolgozók körében is elég alacsony 25%.


Ha kijutsz Te is átesel majd azon, hogy előbb az egyéni érdekeidet érvényesíted (itt jön be az adósság és családtámogatás kérdése), és majd talán 3-5 év után gondolkodsz azon, hogy itthon próbálkozz bármivel is,mivel teljesen más gazdasági környezetet fogsz kint tapasztalni, adott esetben jobb feltételekkel tudsz kint befektetni, mint itthon. Bár utóbbinak is csak kb 50% az esélye, a többi 50 nem is gondolkodik azon, hogy itthon bármibe is fogna.


Munka terén vendéglátó képesített szakmunkák (elsősorban szálloda: szakács, cukrász, felszolgáló, esetleg fodrász) ajánlottak, ahol mivel az étkezés és szállás biztosítva van, a fizetésed átlag 50-75%át félre is tudod tenni havonta, a költségeiden és az esetleges törlesztőrészlet és családtámogatáson felül.


Mosogatásra, takarításra, betanított munkára ne alapozz hosszútávon, mert a fizetésed beragad egy szintre képesítés nélkül (szakképesítve előre lépési lehetőség mellett, meg 3 év alatt megduplázhatod a fizetésed)és abból eleve túljelentkezés jellemző ma már.


Ha németes vagy, gondolkozz el esetleg a folyami hajózáson. Ott a nettó fizetésed 75-100%-át tudod eltenni havonta (a költségeiden felül)szemben egy szárazföldi hotellel és ha szerencsés vagy Német nyelvterületen a Dunán heti 1-2 nap még itthon is lehetsz.

2014. febr. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ :) A hajózás nagyon tetszik, ez eddig még eszembe sem jutott. Nagyon szépen köszönöm :D
2014. febr. 10. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!