Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Felmerült egy olyan lehetőség,...

Felmerült egy olyan lehetőség, hogy egyéni vállalkozóként dolgozzak, mint kozmetikus. Emellett alkalmazotti jogviszonyban dolgozom heti 10 órában. Ilyenkor egyéni vállalkozóként milyen költségeket kell fizetnem?

Figyelt kérdés

2014. febr. 11. 10:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Úgy tudom heti 36 órát kell elérnie az alkalmazotti jogviszonynak ahhoz hogy ne kelljen a vállalkozásba fizetned a terheket. Így szerintem mindent ugyanúgy fizetned kell mint alap esetben. SZERINTEM.

De inkább egy könyvelőt kellene megkérdezni.

2014. febr. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igaza van az első válaszolónak.Csak akkor nem a vállalkozásod a fő biztosítási jogviszonyod, ha heti 36 órát elérő munkaviszonyod van. Ha ez nincs igy, akkor vagy a bérminimum után kell fizetned a járulékokat ( kb. 62700 Ft ) vagy KATA-s leszel és akkor havi 50.000
2014. febr. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Legyél kozmetikus Angliában :), itt a havi 62700Ft helyett havi 3600Ft-ot kell fizetned kezdésnek, magyarán nincs rizikó (az éves nyereséged alapján számolsz el, nem a 10órád után, hanem az össz bevétel alapján), a többit a nyereséged után, ha meghaladja a 3,5 milliót a nyereséged, addig 0 az adó!
2014. febr. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Előző voltam!


Elírtam: "nem a 10órád után, hanem az össz bevétel alapján" -> nem a 10órád után, hanem az össz NYERESÉG alapján

2014. febr. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!