Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kiveszek egy házat főbérlőként...

Kiveszek egy házat főbérlőként és kiadom albérlőknek drágábban, működhetne?

Figyelt kérdés

Erre kell céget alapítani vagy simán magánszemélyként is lehet főbérlőset játszani?


Pl kiveszek egy házat 15 ezerért, aztán kiadom 20-ért. Mennyire működőképes az ötlet?


2014. febr. 26. 14:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez az ötlet több sebből is vérzik.


1, nincs az a régió ahol 15 ezerért kiveszel egy összkomfortos házat.


Aztán, mivel szeretnéd egy második félnek kiadni a házat, ami nem is a tiéd...Így elviekben ezt a tulajdonossal közölni kellene. Na abban biztos vagyok hogy szépen elhajtana.

Ugyanis itt már annyira követhetetlen lenne a bérlői mix, hogy senki nem tudná ki az eredeti bérlő ki kinek fizet. Feltételezem hogy hivatalos formában csinálnád, azaz papír-szerződés és adózol utána. Na ez még jobban megkeveri a dolgokat mert kellene pár szerződés. Mindenhol rögzíteni minden szükséges dolgot..hát ez elég bonyolult.


De hogy értsük levezetem. Kiveszel egy albérletet 45 ezerért..a tulajdonos valszeg figyelembe vette a környék árait és az alapján szabta meg az árat. Szerződést kell írni, mert ez mindenkit megóvhat a későbbi problémáktól, adózni kéne...Tehát ha te erre még rápakolsz 10-15 ezret, a kutya nem fogja kivenni ha a környéken 40 ezer körül már van albérlet.

És ha még ezután adózunk is, az a 15 ezer plusz olyan mintha nem is lenne.


És itt visszatérünk az első bekezdésre...szerintem nem lenne az a lakás tulajdonos aki belemenne abba hogy kiadja neked, aztán Te meg egy másik bérlőnek.. Nagyon átb-@szás gyanús dolog lenne.

2014. febr. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

Nem működőképes, mivel te bérleti szerződést kötsz a bérlemény tulajdonosával. Ha további bérletbe adod, ahhoz neki hozzá kell járulnia!!

Szerinted hozzájárul bárki is ahhoz, hogy a saját bérleményérét te fölözz le hasznot?

2014. febr. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 SzarvasLászló ***** válasza:
100%

A helyzet az, hogy ezt ingatlan üzemeltetői tevékenységnek hívják.


A mi kultúránkban ez nem igazán életképes, ámbár pár ingatlanirodának vannak ilyen szolgáltatásai az ügyfelei számára. Ezek az ügyfelek általában itteni lakással rendelkező, külföldi tulajdonosok.


Nekik megéri a bérleti díj 10%-ért, hogy többek közt az alábbiakkal törődjön az ingatlanos:

- a lakás állagmegőrzése

- a bérlői számlák időben történő befizetése

- stb.

2014. febr. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ezt nevezik ingatlanügynökségnek. A lényeg, hogy mindenkinek megérje, vagyis a tulaj is nyerjen azon, hogy rajtad keresztül adja ki (például garantált bérleti díj, nem neki kell behajtani, ha a bérlő nem fizet), valamint mindezzel együtt olyan áron add ki a lakást, hogy a bérlő se röhögjön ki.

Az viszont, hogy egy magánembertől kiveszel egy házat, aztán a háta mögött kiadod másnak, halott ötlet, és nagyon be lehet fürödni vele. Mi van, ha a bérlőd nem fizet és kiköltözni sem hajlandó? Vagy ha tönkretesz valamit? Mit mondasz a tulajdonosnak?

2014. febr. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

"Ingatlan üzemeltetői tevékenység" .. itt a pont, pont ilyet akarok csinálni. Mifelénk pont hogy 15 körül mennek az árak (vidéki falu).


De ha én pl kifizetek fél évet előre tehát a tulaj is nyer, de egy kicsivel többért kiadom albérletbe havidíjjért akkor az albérlő is nyer nem?

Közbe én meg figyelném hogy ne piszkálják a villanyórát, minden számla bemenjen stb stb.

Papírom csak nekem lenne, akinek én kiadnám azt be se jelenteném oda....

Adózni meg havi x jövedelem alatt nem kell, nem csinálnám én egyenlőre akkora nagy mértékben.

2014. febr. 26. 19:10
 6/17 anonim ***** válasza:
Ha kiveszed félévre, adózni kell utána...ez teljesen független ettől.
2014. febr. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"Közbe én meg figyelném hogy ne piszkálják a villanyórát, minden számla bemenjen"


Ha bérlő beköltözött, onnantól kezdve több joga ott lenni mint a tulajdonosnak.

Jahh bocs, ő nem tudna róla..na akkor lenne neked egy erős borulat.

Ez nem olyan egyszerű mint ahogy levázoltad.

2014. febr. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ha nincs oda bejelentve miért lenne neki több joga ottlenni?
2014. febr. 26. 20:13
 9/17 anonim ***** válasza:

Mert ő van jogszerűen birtokban! Megilleti a birtokvédelem, még a tulajdonossal szemben is! Ptk


Kicsit jobban tájèkozódj mielőtt nagyot akarsz kaszálni, egy jó ötleten!

2014. febr. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nade ennyi erővel feltörök egy üres házat, aztán kiadom albérletbe mintha a sajátom lenne.. csak olyan nyuszifajtáknak kell kiadni akik becsületesen fizetnek.. amíg senki észre se veszi (pl külföldi tulaj) addig meg még hasznot is termel. Utánna meg hogyan hajtsa be? Se vagyonom se semmim...

Fura ez a PTK.

2014. febr. 26. 20:57
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!