Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mikortól számít sikeresnek...

TheJackal kérdése:

Mikortól számít sikeresnek egy vállalkozás?

Figyelt kérdés
Az már sikeres ha az ember hónapról-hónapra meg tud élni belőle,vagy ennél egy kicsit több kell?

2014. márc. 3. 15:29
 1/5 SzarvasLászló ***** válasza:
90%

Röviden: ez már sikeres a Te szempontodból.


Bővebben: számold ki az indulástól a ráfordítás-bevétel különbözetet és az majd megmutatja, hogy nagyjából hol állsz.


Mégbővebben: egy vállalkozás akkor stabil és várhatóan sikeres ha hosszú távú üzleti megrendelésekkel rendelkezik.

2014. márc. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy fodrásznak sosem lesznek hosszú távú üzleti megrendelései. :) Attól még lehet sikeres a vállalkozása.
2014. márc. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

A siker meglehetősen szubjektív valami, ráadásul egy folyamat. Helyzeti gondolkodással egy vállalkozás igazából akkor lenne sikeres, ha a bevételek meghaladják a kiadásokat és ez a különbség jelentős. -Akkora amivel Te elégedett vagy.

Ám másként nézve ha most indult a vállalkozásod és van 5 vevőd és mind az 5 vevő maximálisan elégedett, akkor az a vállalkozás sikeresnek tekinthető bizonyos szempontból.

Itt nemrég volt egy kérdés hirdetés ügyben és kiderült, hogy induló vállalkozásnál nem egész egy hónap alatt 300 ügyfelük lett. Éppen hogy kijött nullára, ám folyamatában nézve, ha a vevőket sikerült elégedetté tenni, az egy sikeres vállalkozásnak tekinthető.


Én viszont ezt úgy szoktam nézni, hogy minden olyan helyzetben amikor az erőfeszítéseid összhangban állnak az eredménnyel a vállalkozásod sikeres. Ugyan is a vállalkozást felépíteni egy folyamat, az eredmény fizet, nem a konkrét munka. Tehát attól, hogy a munkád még nem jár nyereséggel. A vállalkozásod lehet sikeres, ha a munkád eredményeként te pontosan eléred azokat a részcélokat amiket terveztél időre és ezek a rész célok időre a fő célodhoz vezetnek.

Érthetőbben, ha te a világ legnagyobb építőipari vállalkozását szeretnéd létrehozni, de ott tartasz, hogy a menetrend szerint te tudtál venni egy új talicskát, amellyel majd több munkát végzel. –Akkor én például sikeresnek tekintem a vállalkozásod. Főleg ha ezzel a talicska vétellel azt az eredményt éred el amire számítasz.


Van akinek a Microsoft a sikeres van akinek Pista bácsi a gesztenyeárus. Ez azon múlik, hogy kinek mi a siker. Van akinek az a siker, hogy rengeteget keres, van akinek meg az, hogy azt tudja nyújtani az ügyfeleinek amit ők valóban elvárnak a pénzükért.

A sikeres vállalkozás nekem az, amikor te irányítod a vállalkozásod, te magad hozol létre helyzeteket, eszközöket és nem csak a helyzetekre, történésekre vársz és reagálsz. Az én nézőpontomból egy vállalkozás pedig emiatt már indulása percétől lehet sikeres.

2014. márc. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az utolsó hozzászólóval teljesen egyetértek. A mércéd szerint a kezdetektől sikeres a cégem.:) Klónozni kellene Téged, vagy legalább a gondolkozásod. :)
2014. márc. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Sileres ha:

-meg tudsz belőle élni

-alkalmazottakat rendesen meg tudod fizetni

-a vásárlók elégedettek

-van rajta nyereséged

-tudod fejleszteni

2014. ápr. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!