Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozást szeretnék...

Egyéni vállalkozást szeretnék indítani. Tudna segíteni valaki?

Figyelt kérdés
Elég sok kérdésem van és összetett. Van köztetek adótanácsadó, vagy vállalkozásban jártas okos személy?

2014. márc. 4. 09:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt a rovatot csak adószakértők és vállalkozásban okos személyek olvassák. Átlagéletkoruk 20 év. :)


Ha leírod a kérdéseid megpróbálom megválaszolni a legjobb tudásom szerint, 10 éves tapasztalat birtokában.

2014. márc. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Talán ha pontos kérdést írnál, és valóban nem ez a legjobb platform szereintem sem.....
2014. márc. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak akkor ha kirobbanó konkurencia mentes, életképes ötleted van. Többi esetben csak kb 5% az esélyed, hogy befutsz és nem csak az idődet és a pénzedet pazarlod.
2014. márc. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Egyéni vállalkozást szeretnék indítani, meglévő Kft-t szeretnék megszüntetni/eladni. (kevés bevétel, sok járulék, törzstőke emelés, stb az oka).

8 órás bejelentett, fix munkahelyem van.(egyéb munkahelyen, nem a saját cégbe vagyok bejelentve)


Kérdéseim:


1. babaágynemű szettek, kismama párnák készítésével foglalkozik a kft, ugyan ezt a tevékenységi kört szeretném egyéni vállalkozóként is gyakorolni. Viszont, nem tudom hogy ez milyen TEÁOR szám alá esik, szerintem a kft-be nincs ez jól felvéve.

Hol tudom azt meg, hogy képesítés kell-e hozzá? Évek óta varrok, de nincs hivatalos papírom róla. Ilyen formában is csinálhatom az egyéni vállalkozást?


2. Kata-s adózásra gondoltam.

Havi bevételem előre láthatólag kb 100.000 Ft lenne, ebből 25e Ft a fix járulék (ha jól tudom). A maradék 75e Ft "szabadon" elkölthető nem céges költségre is, vagy ugyan úgy elszámolási kötelezettségem van mint kft-nél?


3. Milyen egyéb fizetendő költségeim lennének, évente? Iparűzési adó, stb


4. Milyen kötelező táblázatokat, bevallásokat kell készítenem, vezetnem?



5. Mi a teendő abban az esetben ha külföldről szeretnék behozni (ebayről) terméket, viszont nem kapok róla számlát? Én hivatalosan értékesíteném tovább itthon, számlával.

2014. márc. 6. 09:06
 5/5 anonim ***** válasza:
meglévő kft-nek biztos van agy jó könyvelője, aki a kérdéseidre már rég hasznosabb választ adott volna, mint az itt önjelölt noname válaszolók.
2014. márc. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!